پایگاه خبری استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت: ۷:۲۶ ب.ظ

کد خبر:

1322

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
Share on email

هشدار درباره سایت‌ها و کانال‌های همسریابی

هشدار درباره سایت‌ها و کانال‌های همسریابی
پایگاه خبری عطر کارون: رییس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به کلاهبرداری از طریق سایت‌ها و کانال‌های همسریابی و دوست‌یابی هشدار داد.

پایگاه خبری عطر کارون:  درباره تدارم فعالیت سایت‌ها و کانال‌هایی تحت عنوان همسریابی و دوستایابی و … گفت: هیچ یک از این سایت‌ها مجوز ندارند و از این رو فعالیتشان غیر قانونی است، اگر کاربری وارد یکی از این سایت‌ها شود، ابتدا از او مشخصات هویتی، ظاهری و تصاویرش دریافت می‌شود و در مرحله بعدی افراد مورد نظر را به آنان معرفی می‌کنند. در برخی از این سایت‌ها حتی مبلغ اندکی نیز از کاربران دریافت می‌شود که می‌تواند منجر به کپی اطلاعات کارت بانکی نیز بشود.

وی ادامه داد:‌در این شرایط چند اتفاق رخ می‌دهد، نخست اینکه بسیاری از کاربران با هویت اصلی خود در این فضا حاضر نمی‌شوند و چه بسا ممکن است حتی جنسیتشان نیز متفاوت باشد، از این رو می‌تواند منجر به جرائم دیگری نظیر خفت‌گیری، سواستفاده ، اخاذی و … شود.

کاظمی با اشاره به نوع دیگر سوءاستفاده گفت: در برخی موارد نیز از مشخصات هویتی و ظاهری افراد سوءاستفاده نیز می‌شود  و علاوه بر آن موارد مجرمانه بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که ممکن است در این فضاها رخ دهد.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه داد: تجربه نشان داده افرادی که در این سایت‌ها ثبت‌نام و فعالیت می‌کنند، عمدتاً در پی سوءاستفاده‌های مالی و کلاهبرداری از کاربران دیگر هستند، این افراد با برقرار کردن رابطه‌ به ظاهر عاشقانه، کنترل احساسات فرد مقابل را به دست گرفته و او را اغفال می‌کنند.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز لازم است که افراد توجه داشته‌باشند که به هیچ عنوان عضو چنین سایت‌هایی نشوند. همچنین توجه داشته باشند که از انتشار تصاویر واطلاعات خود در سایت‌های نامعتبر و غیرمجاز خودداری کنند و در صورتی که از سوی افرادی در این سایت‌ها مورد آزار و مزاحمت و اخاذی قرار گرفته‌اند حتما موضوع را به پلیس گزارش کنند.

لینک کوتاه:

http://atrkaroon.ir/?p=1322

سردبیر

سردبیر

کد خبرنگار
۱۹۵۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

آخرین اخبار