پایگاه خبری استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت: ۴:۰۷ ق.ظ

کد خبر:

11264

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
Share on email

محرم نزدیک است و توپ در زمین ستاد ملی مبارزه با کرونا

محرم نزدیک است و توپ در زمین ستاد ملی مبارزه با کرونا
خوزستان/عطرکارون: در روزهای اخیر، بحثی داغ پیرامون برگزاری یا عدم برگزاری مراسم محرم در وضعیت کرونایی کنونی مطرح بود که در نهایت رهبر معظم انقلاب تکلیف نهایی را مشخص کردند ...

خوزستان/ عطرکارون: وقتی ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب دیدارهای جمعی شان را به خاطر کرونا لغو کرده اند و حتی حاضر نیستند از این سوی دوربین با جمعی بیش از ۱۰ نفره دیدار تصویری داشته باشند تا مبادا به یکی از آن جمع آسیبی برسد، تکلیف بقیه نیز کاملاً مشخص است و تجمع بیش از ۱۰ نفر باید همچنان ممنوع بماند چه برای عروسی و ختم و چه برای عزاداری ماه محرم.

در روزهای اخیر، بحثی داغ پیرامون برگزاری یا عدم برگزاری مراسم محرم در وضعیت کرونایی کنونی مطرح بود که در نهایت رهبر معظم انقلاب تکلیف نهایی را مشخص کردند ؛ بخوانید:

«یک جمله من راجع به محرّم بگویم؛ بحث [در مورد] محرّم زیاد است و همین طور الان مدّتها است که هر کسی یک چیزی راجع به محرّم می گوید. خب عزاداری را بالاخره به یک شکلی [بر پا] می کنند؛ آنچه بنده می خواهم تأکید کنم این است که در عزاداری‌ها معیار آن چیزی است که کارشناسان بهداشت به ما می گویند؛ [یعنی] ستاد ملّی کرونا. خود بنده شخصاً هر چه آنها لازم بدانند مراعات خواهم کرد.

توصیه‌ی من و تأکید من به همه‌ی کسانی که می خواهند عزاداری کنند ــ هیئات، آقایان حضرات منبری‌ها، صاحبان مجالس، مدّاحها، نوحه‌خوان‌ها و دیگران ــ این است: هر کاری می کنید، [اوّل] ببینید آنها چه می گویند. یعنی ستاد ملّی کرونا اگر چنانچه یک ضابطه‌ای را معیّن کرد برای عزاداری، همه‌ی ما موظّفیم آن را عمل کنیم.

مسئله، مسئله‌ی کوچکی نیست، مسئله‌ی بسیار مهمّی است. الان یک مقداری مراقبت هست و کنترل هست؛ خدای نکرده اگر چنانچه همین مقدار هم شل گرفته بشود و از بین برود، آن وقت فاجعه‌ای به وجود خواهد آمد که دیگر آن سرش ناپیدا است.»

اینک توپ در زمین ستاد ملی مبارزه با کروناست تا با دوراندیشی و تدبیر، مانع از آن شود که محرم امسال تبدیل به فاحعه ای انسانی شود که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، آن سرش ناپیدا باشد.

در این راستا، توجه اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا را به نحوه مواجهه شخص رهبر معطم انقلاب با پدیده کرونا جلب می کنیم.

حضرت آیت الله خامنه ای در طول دوران رهبری شان، به طور مستمر دیدار مردمی داشته اند ولی از روزی که کرونا به ایران وارد شد، ایشان طبق توصیه کارشناسان بهداشتی، تمام دیدارهای مردمی را لغو کردند چرا که هر دیداری مترادف با گردآمدن جمعیت بود و احتمال انتقال بیماری به دیگران وجود داشت.

حتی دیدارهای آنلاین ایشان نیز با گروه های مختلف لغو شد زیرا طبق اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا، تجمع بیش از ۱۰ نفر ممنوع است و رهبر انقلاب نیز به صلاح ندیدند بیش از ۱۰ نفر یک جا جمع شوند و با ایشان ارتباط آنلاین تصویری داشته باشند.

*این بخش از سخنان رهبر انقلاب :

«دل‌خوشی‌های بنده، همیشه در طول این سالهای متمادی، دیدارهای با مردم بوده؛ یکی از دلبستگی‌های اینجانب و حوادث پُرجاذبه برای من، دیدار با مردم بوده که یک چیزی بشنوم، یک چیزی بگویم و با طبقات مختلف مردم دیدار کنیم؛ این دشمن حقیر و خطیر یعنی ویروس کرونا ــ که هم خیلی حقیر و صغیر است، هم خیلی خطرناک و خطیر است ــ مانع شده است؛ و این را هم مثل خیلی از دلبستگی‌های دیگر، از ما گرفته.

قرار بود ما به خاطر محرومیّت از دیدار مردم، [به جای] این برنامه‌ای که الان داریم، با خدمتگزاران وادی سلامت و کمک مؤمنانه و مانند اینها دیدار تصویری داشته باشیم؛ که تعدادی از آنها طبعاً در یک‌ جایی باید جمع می شدند.

بعد گفتند که مصوّبه‌ی ستاد ملّی کرونا این است که بیش از ده نفر جمع نشوند؛ آن را هم ما تعطیل کردیم به خاطر این [مصوّبه]، و تبدیل شد به این دیدار امروز که به شکل دورادور با شما مردم عزیز صحبت می کنیم.»
نگاهی به حرف و عمل رهبر معطم انقلاب درباره کرونا: محرم نزدیک است و توپ در زمین ستاد ملی مبارزه با کرونا                                         رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در دیدار نخست وزیر عراق

وقتی ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب دیدارهای جمعی شان را به خاطر کرونا لغو کرده اند و حتی حاضر نیستند از این سوی دوربین با جمعی بیش از ۱۰ نفره دیدار تصویری داشته باشند تا مبادا به یکی از آن جمع آسیبی برسد، تکلیف بقیه نیز کاملاً مشخص است و تجمع بیش از ۱۰ نفر باید همچنان ممنوع بماند چه برای عروسی و ختم و چه برای عزاداری ماه محرم.

ستاد ملی مبارزه با کرونا نمی تواند برای دیدار بیش از ۱۰ نفر برای شخص اول کشور محدودیت بگذارد و در همان حال مجوز برگزاری هیئات عزاداری را صادر کند و با دست خود تمام تلاش های صورت گرفته برای کنترل کرونا را بر باد دهد.

البته بدیهی است که باید عزای حسینی در ایام محرم برگزار شود و خواهد شد  اما نه به شکل سابق بلکه به طور استثنایی امسال باید طرح “هر خانه یک هیات” اجرا شود؛ بدین سان که پرچم های عزای حسینی به طور گسترده بین مردم توزیع و بر سر در همه خانه ها برافراشته شود. صدا و سیما و فضای مجازی نیز باید برنامه های ویژه ای برای این ایام تدارک ببینند به گونه ای که دوستداران اهل بیت علیهم اسلام، بتوانند حال معنوی که همواره در محرم به دنبالش هستند را در منزل درک کنند.

انشاء الله که با عادی شدن اوضاع و برطرف شدن خطر کرونا در سال های آتی، مراسم محرم را با شکوه تر از قبل برگزار خواهیم کرد چرا که یاد حسین(ع) هرگز و هرگز، کمرنگ نمی شود.

از اعضای ستاد ملی مباره با کرونا نیز انتطار می رود با تأسی به مشی رهبری و بدون این که مرعوب برخی جریان های سیاسی و مذهبی شوند، حفظ جان مردم را در اولویت قرار دهند و بدانند که رهبری و مردم، حامی تصمیمات علمی شان خواهد بود.

لینک کوتاه:

http://atrkaroon.ir/?p=11264

سردبیر

سردبیر

کد خبرنگار
۱۹۵۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

آخرین اخبار