پایگاه خبری استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۷:۵۹ ب.ظ

کد خبر:

12206

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
Share on email

پروپاگاندای رسانه ای و ظهورآن در فضای مجازی

پروپاگاندای رسانه ای و ظهورآن در فضای مجازی
یادداشتی به قلم حسین عبدالعزیزی –کارشناس رسانه

بی اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولان و القای ناامیدی ترفند دشمنان!
آسیب بداخلاقی های رسانه ای، گسترش بی اعتمادی در جامعه و بدبینی به مسوولان را به همراه دارد و این همان چیزی است که دشمنان سال هاست دنبال می کنند به عبارتی دیگر می توان به جرائت اذعان کرد که بی اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولان و القای ناامیدی ترفند دشمنان است که متاسفانه علاوه بر عوام، برخی خواص به صورت ناخودآگاه نیز دچار این معضل ویرانگر اجتماعی می شوند و به نوعی می توان از آن به عنوان پروپاگاندای رسانه ای یاد کرد که بیشتر در فضای مجازی ظهور کرده است.
پروپاگاندا یا جوسازی رسانه ای معضلی خطرناک است زیرا که تبلیغات، اطلاعات هماهنگ و جهت‌دار برای بسیج افکار عمومی از طریق تبلیغات سیاسی بازنشر داده می شود و برخلاف تهیه اطلاعات غیر جانبدارانه، در اصلی‌ترین معنای خود، اطلاعات با هدف نفوذ بر مخاطب ارسال می شود.
در این راستا، اغلب اوقات، واقعیت‌ها به‌طور گزینشی بیان و بازنمایی می‌شود که تشخیص اطلاعات و داده های صحیح و درست تنها با داشتن سواد اجتماعی درصدد اغفال رسانه ای و بصیرت امکان پذیر است.
همچنین نباید از این نکته غافل شد که در حال حاضر جنگ نرم دشمن، متوجّه این مهم است که ملّت ایران امیدش را از دست بدهد البته پرواضح است که جنگ نرم از جنگ نظامی خطرناک‌تر است و دشمن از طریق هجمه سنگین رسانه ای به ویژه در شبکه های خانواده ها به ویژه جوانان و نوجوانان کشورمان برنامه ریزی و هزینه های هنگفتی را به این مهم اختصاص داده است و متاسفانه این موضوع واقعیتی انکار ناپذیر است که می طلبد مسئولان و متولیان فرهنگی برای مقابله با آن توطئه شوم دشمنان می بایست با تمام توان تلاش کنند و امکانات و فعالیت های فرهنگی نظیر برگزاری کلاس و دوره های آموزشی سواد رسانه ای در جهت بصیرت افزایی برای خانواده ها و به ویژه نسل نوپدید و جوان ایجاد کند. البته تبیین این مهم ضروری است زیرا برخی جوانان بدون علم و آگاهی لازم در شبکه های اجتماعی مشغول وقت گذرانی هستند و دشمنان نیز از غفلت آنها سو استفاده کند.
ناگفته نماند که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام از جنگ، از تحریم، از فحش، از تهمت، از نفوذ، از توطئه، از کار امنیّتی، از کار فرهنگی، از ایجاد اختلاف داخلی، هر کاری می توانستند با خرج کردن پول دریغ نکردند در کشورمان ؛ در همه‌ی موارد هم شکست خوردند. و الان که بیش از چهل سال از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی میگذرد. اگر بنا بود توطئه‌های آنها اثر بکند، تا حالا جمهوری اسلامی باید صد بار ساقط شده بوداما به لطف پرودرگار و امام عصر (عج) امروزه پس از چهل سال از انقلاب می گذرد و ملّت ایران توانست در مقابل دشمنی‌ها،خباثت ها و فشارها مقاومت کند و بر اینها فائق بیاید اما این درحالی است که متأسّفانه عده ای معدود در داخل همراستا با دشمن درحال فعالیت هستند، برخی ها عامدانه و برخی ها جاهلانه در صدد نا امید کردن مردم از طریق متّهم کردن این و آن، دروغ های دشمن‌ساز را به جای راست وانمود کردن و قلمداد کردن در ذهن مردم هستند که می طلبد مسئولان با هوشیاری جلوی این عده افراد مریض و کج اندیش را بگیرند و همواره کارهای فرهنگی را در کشور به طور مستمر انجام دهند. ان شالله

لینک کوتاه:

http://atrkaroon.ir/?p=12206

مدیر مسئول و صاحب امتیاز : فرهادیان

مدیر مسئول و صاحب امتیاز : فرهادیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

آخرین اخبار