پایگاه خبری استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۷:۵۶ ق.ظ

کد خبر:

12258

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
Share on email

غبارروبی از مزار شهدای حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز

غبارروبی از مزار شهدای حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز
خوزستان/عطرکارون: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در مراسم غبارروبی از مزار شهدای حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز، گفت: اهالی فرهنگ و هنر در نشان دادن تبیین ابعاد مختلف هشت سال دفاع مقدس ، مقوله پایداری و شهادت رسالت سخت و سنگینی بر عهده دارند.

خوزستان/عطرکارون: محمد جوروند در مراسم غبارروبی مزار حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز به مناسبت هفته دفاع مقدس، بیان کرد: انعکاس موثر ابعاد مختلف دفاع مقدس تنها از طریق فرهنگ و هنر میسر می‌شود و رسالت هنرمندان در این مسیر از مبارزه رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس کمتر نیست.

وی ادامه داد: هنرمندان و اهالی فرهنگ در ثبت بسیاری از وقایع هشت سال دفاع مقدس در زمینه شعر، ادبیات، تجسمی، فیلم و عکس بسیار تاثیرگذار بودند و آثار بزرگی تاکنون از خود بر جای گذاشته‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با تاکید بر  اینکه شهدای حادثه تروریستی همه از نخبگان این مرز و بوم بودند، تصریح کرد:  همه ما باید بتوانیم این حماسه‎ها  به ویژه دفاع مقدس را همان طور که اتفاق افتاده در اختیار نسل‌های آینده قرار دهیم و در این میان هنرمندان نیز باید بتوانند آثار ارزشی این دوران را برای نسل‌های بعد  نقل و روایت کنند.

جوروند در حاشیه این مراسم درخصوص حمایت از اهل قلم فعال حوزه دفاع مقدسگفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال‌های اخیر اتفاقات زیادی در حوزه دفاع مقدس رقم زده و با تعامل با بنیاد شهید و امور ایثارگران اهواز موفق به برگزاری بسیاری از برنامه‌ها در حوزه دفاع مقدس و شهدا به صورت مشترک شده است.

وی افزود: کتاب‌های متعددی در حوزه شعر و ادبیات داستانی به چاپ رسیده که با استفاده از خرید حمایتی توانستیم از نویسندگان حوزه دفاع مقدس حمایت کنیم و همچنین برنامه‌های متنوع و تاثیرگذاری با موضوع دفاع مقدس در قالب جشنواره شعر و داستان، نمایشگاه‌های مختلف هنرهای تجسمی، تئاتر و … در شهرستان‌های مختلف به نام و یاد شهدا هشت سال دفاع مقدس  برگزار کرده‌ایم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پایان از حضور اصحاب فرهنگ و هنر در دیدار و تجدید میثاق با شهدای حله و شهدای ۳۱ شهریرور حادثه تروریستی اهواز قداردانی کرد.

لینک کوتاه:

http://atrkaroon.ir/?p=12258

مدیر مسئول و صاحب امتیاز : فرهادیان

مدیر مسئول و صاحب امتیاز : فرهادیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

آخرین اخبار