پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 9:43 ق.ظ

نمایشگاه کتاب خوزستان سرآمد نمایشگاه های کتاب غیر تهرانی

پایگاه خبری عطر کارون: مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: نمایشگاه کتاب خوزستان بعد از تهران یکی از مهم ترین نمایشگاه های کتاب کشور بوده که از مصادیق آن استقبال گسترده مردم و رضایت ناشران از نحوه فروش است‌.

پایگاه خبری عطرکارون: محمد جوروند در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، اظهار کرد: از ۸۰۰ میلیون تومان بن کتابی که برای نمایشگاه کتاب خوزستان در نظر گرفته شد تاکنون ۷۵۰ میلیون تومان به فروش رفته و احتمالا برای شب آخر با کمبود بن کتاب مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۶۰۰ میلیون تومان بن کتاب برای نمایشگاه در نظر گرفته شده بود، افزود: سال جاری این مقدار به ۸۰۰ میلیون تومان رسیده بود.

وی در ادامه مطلب فوق اضافه کرد: برای سال آینده باید میزان بن و عناوین کتاب ها را افزایش دهیم.

جوروند خاطرنشان کرد: سال گذشته ۶۵ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب خوزستان عرضه شد در حالی که سال جاری این مقدار به ۹۰ هزار عنوان کتاب رسیده است.

وی گفت: می توان گفت نمایشگاه کتاب خوزستان بعد از تهران مهمترین نمایشگاه کتاب کشور بود که از مصادیق آن رضایت تمامی ناشران در نحوه فروش کتاب است.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان عنوان کرد: مردم اهواز علیرغم وجود همه مشکلات اقتصادی همچنان اعتبار خاصی را برای خرید کتاب کنار گذاشته اند که نشان از علاقه مردم به کتاب است.

وی با اشاره به حضور دکتر اعوانی استاد فلسفه دانشگاه تهران در نمایشگاه کتاب خوزستان، تصریح کرد: حضور این اندیشمند برجسته در نمایشگاه کتاب خوزستان نقطه عطفی در فرهنگ خوزستان بود.

جوروند اذعان: در حال تلاش برای دعوت دکتر ابراهیمی دینانی و حضور این فیلسوف برجسته ایرانی در نمایشگاه کتاب خوزستان هستیم.

وی با بیان اینکه احتمال تمدید مدت زمان نمایشگاه کتاب خوزستان وجود ندارد، تشریح کرد: با توجه به تقویم برگزاری نمایشگاه اهواز، امکان تمدید نمایشگاه کتاب خوزستان وجود نداشت.

چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان با شعار “کتاب یعنی زندگی” از ۳۰ دی تا ۵ بهمن از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۲ به مدت ۶ روز در کیانپارس محل دائمی نمایشگاه بین المللی اهواز دایر است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=546

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار