پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 27 مرداد 1401 ساعت: 6:56 ق.ظ

پرداخت ۱۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض به ۵ هزار نفر در مسجدسلیمان

پایگاه خبری عطر کارون:  مدیرکل بحران استان خوزستان از پرداخت ۱۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض به پنج هزار نفر در مسجدسلیمان خبر داد.

پایگاه خبری عطر کارون:  کیامرث حاجی زاده  در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان خوزستان اظهار کرد: کسی که برای این جلسات به عنوان اولویت اول احترام قائل نشود، قطعاً به دیگر مسائل هم احترام نمی‌گذارد.

مدیرکل بحران استان خوزستان تأکید کرد: باید با جدیت، شدت و انگیزه و علاقه برای مقابله و کنترل بحران‌ها و همچنان به انجام امور مربوط به بازسازی اقدام کنیم.

حاجی زاده بیان کرد: در سیل فروردین خسارت به بخش «کشاورزی» بر اساس اقرارنامه ۲۶ هزار و ۸۸ مورد و پرونده‌های تشکیل شده ۲۳ هزار و ۶۵۰ فقره بوده است که در این میان تأیید پرداخت ۲۳ هزار و ۳۱۳ پرونده با مبلغ ۶۱۳ میلیارد تومان انجام شد.

وی ادامه داد: کل واحدهای ارزیابی شده در بخش «مسکونی» ۲۵ هزار و ۳۸۵ مورد بودند که از این میان ۱۹ هزار و ۲۷ واحد کار تعمیرات آن تمام شده و همچنین ۶۸۰ واحد به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل بحران استان خوزستان با اشاره به پرداخت ۱۲۷ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای ۲۸ هزار و ۶۸۱ نفر گفت: ۳۱ هزار و ۱۶۵ نفر برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که برای ۲۸ هزار و ۵۷۴ نفر آنها قرارداد منعقد شد.

حاجی زاده بیان داشت: در زلزله مسجدسلیمان نیز ۱۰ هزار واحد مسکونی ارزیابی شد که از این بین هفت هزار و ۵۰۰ واحد سهمیه تعمیری تعلق گرفت که تاکنون پنج هزار و ۷۰۰ واحد آن به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به پرداخت ۱۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض به پنج هزار نفر در مسجدسلیمان عنوان کرد: در مسجدسلیمان برای دریافت تسهیلات نیز هشت هزار نفر به سیستم بانکی معرفی شده‌اند که تاکنون برای ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از آنها قرارداد منعقد شده است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=531

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار