پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 10:29 ق.ظ

سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد و ۷۱۴میلیون دلاری خارجی در خوزستان

پایگاه خبری عطر کارون : مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: ۲ میلیارد و ۷۱۴ میلون دلار ، از ابتدای امسال تاکنون سرمایه‌گذاری خارجی در استان خوزستان صورت گرفته است.

 

 پایگاه خبری عطر کارون : محسن کاویانی در نشست خبری مدیران استانی شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصادی و دارایی در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان بیان کرد: ۴۷ درصد از این میزان سرمایه گذاری در خوزستان معادل یک میلیارد و ۲۷۷ میلیون دلار جذب شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۳۰ شرکت سرمایه‌گذار خارجی در خوزستان مجوز فعالیت دارند.

وی همچنی گفت: در ۱۰ ماه نخست امسال درآمد خوزستان با ۹۵ درصد تحقق نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۳ درصد رشد داشته است.
کاویانی افزود: میزان درآمد خوزستان در ۱۰ ماه نخست امسال ۶۱ هزار میلیارد ریال بوده که ۹۰ درصد این میزان درآمد از محل دریافت مالیات است.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای پرداخت حقوق کارکنان در خوزستان اختصاص و پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه کلیه دستگاه‌های اجرایی تا تیر سال آینده برای جذب اسناد خزانه مهلت دارندافزود: به مسوولان دستگاه های اجرایی توصیه می کنیم که در جذب اسناد خزانه بهتر عمل کنند؛ اسناد خزانه دستگاهی که عملکرد ضعیفی دارد به دستگاه با عملکرد مناسب اختصاص داده می شود.

وی گفت: تنها ۲۲ درصد از سهمیه اسناد خزانه خوزستان توسط دستگاه‌ها که شامل ۲ هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال اسناد است جذب شده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان ادامه داد: با وجود شرایط تحریم فعلی و کم بودن پول نقد اسناد خزانه، شرایط بسیار خوبی برای تامین اعتبار طرح‌ها و پروژه ها فراهم است.

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=880

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار