پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 17 مرداد 1401 ساعت: 5:33 ق.ظ

افتتاح ۵ هزار و ۱۷۳ پروژه عمرانی و خدماتی دهیاری‌ها در دهه فجر

پایگاه خبری عطر کارون : معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از افتتاح ۵ هزار و ۱۷۳ پروژه عمرانی و خدماتی توسط دهیاری‌ها در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در مناطق روستایی کشور خبر داد.

پایگاه خبری عطر کارون :  سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد افزود: اعتبار این پروژه ها ۹ هزار و ۵۰۳ میلیارد ریال است و میانگین اعتبارات هزینه شده برای هر پروژه حدود ۱۸۰۰ میلیون ریال است.

وی ادامه داد: بیشترین تعداد پروژه‌ها مربوط به بهسازی معابر روستایی با ۵ هزار و ۵۸۱ پروژه، معادل ۶۹ درصد کل پروژه‌ها است، که طیف وسیعی از پروژه‌ها نظیر روسازی و زیرسازی معابر، ساماندهی و هدایت آبهای سطحی و احداث پل های درون روستا را در بر می‌گیرد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها افزود: بعد از این پروژه ها، بیشترین تعداد پروژه‌های دهیاری ها مربوط به بوستان و فضای سبز، بهداشت محیط و پسماند، ایمنی و آتش‌نشانی و اماکن ورزشی و فرهنگی است.

وی تاکید کرد: دهیاری ها با توجه به وظایف قانونی خود مطابق با اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری‌ها مصوب ۱۳۸۰ هیات وزیران و مفاد مندرج در بخشنامه سالیانه بودجه دهیاری‌های کشور، موظف به اجرای طرح‌های عمرانی و خدماتی دارای اولویت در روستاها هستند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=1008

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار