پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 9:43 ق.ظ

بنیاد برکت ۱۷۱۲ مرکز فرهنگی و مذهبی در کشور ساخته است

پایگاه خبری عطر کارون : معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان اعلام کرد: این بنیاد تاکنون یک هزار و ۷۱۲ مرکز فرهنگی و مذهبی شامل مسجد، حسینیه، مصلی، حوزه علمیه، خانه عالم و دارالقرآن را در ۳۲ استان کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست احداث و تکمیل دارد.

پایگاه خبری عطر کارون : از  یک هزار و ۷۱۲ پروژه فرهنگی و مذهبی مذکور، یک هزار و ۲۱۵ پروژه به بهره‌برداری رسیده و مابقی در دست احداث است.

وی با تاکید بر اینکه این مراکز فرهنگی و مذهبی در تمامی استان‌های کشور ساخته شده است، اظهار داشت: استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و مازندران به ترتیب دارای بیشترین سهم از پروژه‌های فرهنگی و مذهبی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام هستند.

به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، میزان اعتبار تخصیص داده شده برای ساخت، تکمیل و تجهیز این تعداد مرکز فرهنگی و مذهبی یک هزار و ۵۲۲میلیارد ریال است.

مهجوری، یک هزار و ۷۱۲ پروژه فرهنگی و مذهبی بنیاد برکت در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌ یافته کشور را شامل یک هزار و ۲۴۱ مسجد، ۵۶ حسینیه، ۱۶ مصلی، ۲۸ حوزه علمیه، ۳۳۳ خانه عالم، ۸ دارالقرآن و تجهیز و بازسازی ۲۹ مرکز فرهنگی برشمرد.

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تصریح کرد: توجه و رسیدگی به امور فرهنگی از دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری و جزو اولویت‌های مهم نظام و هم‌چنین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوده است‌ و بدون‌ شک انجام این مأموریت بدون ساخت اماکن و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و مذهبی میسر نخواهد بود.

وی عنوان کرد: طی سال‌های گذشته، بنیاد برکت در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است و تاکنون قرارداد ساخت ۱۷۱۲ مرکز فرهنگی شامل مسجد، حسینیه، خانه‌ عالِم، دارالقرآن، مصلی را در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور منعقد کرده که از این تعداد، ۱۲۱۵ مرکز به بهره‌برداری رسیده‌ است.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام علاوه بر ایجاد نهضت اشتغال‌زایی با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور، فعالیت‌های گسترده‌ای نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد. ساخت مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راهسازی و آب‌رسانی از جمله این اقدامات است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=1093

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار