پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 17 مرداد 1401 ساعت: 4:50 ق.ظ

هجدهمین آزمون سراسری “حفظ و مفاهیم قرآن کریم” در اهواز برگزار شد

پایگاه خبری عطر کارون : هجدهمین آزمون سراسری "حفظ و مفاهیم قرآن کریم" همزمان با سراسر کشور، صبح جمعه ۱۱ بهمن در ۱۸ حوزه استان خوزستان برگزار شد.

پایگاه خبری عطر کارون: استاندار،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی،مسئول کارگروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و جمعی از روسای این اداره کل از برگزاری این آزمون بازدید کردند.

تعداد ۵ هزار و ۹۹ نفر از سراسر استان در آزمون امسال نام‌نویسی کردند که از میان آنها کلانشهر اهواز با ثبت‌نام یک هزار و ۷۵۱ نفر دارای بیشترین آمار است.

هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم،جمعه ۱۱ بهمن در دو نوبت ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ و ۱۱ تا ۱۳ در ۱۸ حوزه آزمونی در استان خوزستان شامل آبادان، اندیمشک، اهواز، ایذه، بندرماهشهر، بهبهان، خرمشهر، دزفول، هویزه، رامهرمز، شوشتر، مسجدسلیمان، شوش، امیدیه، گتوند، حمیدیه، آغاجاری و کارون برگزار شد.

گفتنی است، محل برگزاری آزمون در اهواز، مرکز علمی امام حسین(ع) (حوزه علمیه آیت‌الله کعبی) و زندان مرکزی بود که حدود ۸۰۰ مددجو در این حوزه در آزمون قرآن و عترت شرکت کردند.

هجدهمین دوره آزمون سراسری «حفظ و مفاهیم قرآن کریم» در شوش برگزار شد

هجدهمین آزمون سراسری “حفظ و مفاهیم قرآن کریم” طی دو نوبت جمعه ۱۱ بهمن در شهرستان شوش برگزار شد.

رضا ذاکری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش با بیان این مطلب،افزود: در این دوره ۳۸۸ نفر شرکت‌کننده شامل ۲۳۳ نفر زن و ۱۵۵ نفر مرد در رشته های مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختند.

امام جمعه ی شهرستان شوش نیز ضمن بازدید از فرآیند آزمون،اظهار کرد: با توجه به این که شوش  سیزدهمین شهر مذهبی جهان،پنجمین شهر مذهبی ایران و اولین شهر مذهبی استان خوزستان است،از این رو قرار گرفتن در رده ی سوم استان خوزستان از نظر تعداد شرکت کننده در آزمون سراسری قرآن و عترت خوب است.

آیت الله سید محمد امام افزود: اما با توجه به ظرفیت و پتانسیل های بسیار بالا در حوزه قرآنی در شهرستان شوش باید تلاش بیشتری صورت گیرد که سال آینده شوش در رده ی اول قرار گیرد.

برگزاری آزمون قرآن و عترت در شهرستان آغاجاری

هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت همزمان با سراسرکشور جمعه ۱۱ بهمن در آغاجاری برگزار شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آغاجاری گفت: داوطلبان در این آزمون در رشته هایی از جمله حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم،تفسیر سوره بقره،حفظ و ترجمه نهج البلاغه،ترجمه و درک معانی سوره بقره و غیره با یکدیگر به رقابت پرداختند که به برگزیدگان گواهی معتبر اعطا می شود.

اکبر ممویی افزود: برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت می تواند باعث شناسایی نخبگان قرآنی در شهرستان و ایجاد انگیزه در بین عموم مردم شود.

آزمون سراسری قرآن و عترت در بهبهان برگزار شد

همزمان با سراسر کشور، هجدمین آزمون قرآن و عترت در شهرستان بهبهان برگزار شد.

هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت جمعه ۱۱ بهمن ماه در رشته های حفظ،تفسیر و درک مفاهیم در خانه فرهنگ شهرستان بهبهان برگزار شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان ضمن اعلام این خبر افزود: در این آزمون قرآنی که همچون ادوار گذشته با استقبال خوبی از سوی علاقه مندان به کلام آسمانی روبرو شد، شرکت کنندگان در رشته‌های حفظ جزء ۳۰، حفظ سوره بقره، حفظ جزء ۵،۱۰و ۲۵ ،حفظ کل قرآن کریم و مفاهیم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مهدی شجاعی ادامه داد: در صورت کسب نتیجه به پذیرفته شدگان این آزمون مدرگ و گواهی نامه معتبر اعطا می شود.

برگزاری هجدهمین آزمون قرآن و عترت  در بندرماهشهر

هجدهمین آزمون قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور با حضور ۸۲ نفر از شهرهای بندرماهشهر، رامشیر،بندرامام خمینی (ره)،هندیجان، امیدیه و شادگان در رشته های حفظ و مفاهیم طی دو نوبت صبح جمعه ۱۱ بهمن در بندرماهشهر برگزار شد.

سید احمد محفوظیان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرماهشهر با اعلام این خبر گفت: داوطلبان در این آزمون در رشته های حفظ جزء ۳۰، حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ ۵ جزء اول، حفظ ۵ جزء آخر، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول، حفظ کل، تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره، حفظ و ترجمه نهج البلاغه و ترجمه و مفاهیم قرآن کریم شرکت کردند.

هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در اندیمشک برگزار شد

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اندیمشک جمعه ۱۱ بهمن، هجدهمین آزمون کتبی سراسری قرآن و عترت را همزمان با کل کشور در اندیمشک برگزار کرد.

در این آزمون که با حضور بیش از ۱۲۰ داوطلب برگزار شد، شرکت کنندگان در رشته های حفظ جزء اول، ۵ جزء اول، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، ۲۵ جزء اول، جزء ۳۰، ۵ جزء آخر،سوره مبارکه بقره،ترجمه و درک معانی سوره بقره، تفسیر سوره بقره، حفظ و ترجمه ی نهج البلاغه و حفظ و ترجمه ی صحیفه سجادیه با یکدیگر به رقابت پرداختند

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=931

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار