پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 17 مرداد 1401 ساعت: 5:03 ق.ظ

همه دانشجویان ایرانی در ووهان چین سالم هستند

پایگاه خبری عطری کارون : رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ یک از دانشجویان ایرانی در شهر ووهان چین به ویروس کرونا آلوده نشده‌اند.

پایگاه خبری عطر کارون : محمدمهدی در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه مواردی را در کشور داریم که مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا هستند، افزود:‌ این بیماری با بیماری های دیگری مثل آنفلوآنزا، شباهت بالینی کاملی دارد و به محض اینکه مشکوک به ابتلا این بیماری می شویم باید از فرد مراقبت ویژه کنیم، آزمایش های لازم را به عمل می آوریم و در مورد آن اقدام می کنیم.
وی در مورد شهروند اصفهانی آلوده به ویروس کرونا گفت: خوشبختانه آزمایش ها در این مورد منفی بوده و فرد مورد نظر از بیمارستان مرخص شده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: ویروس کرونا مانند ویروس آنفلوانزا قابلیت انتقال بالایی دارد  اما بیماری شدیدی ایجاد نمی کند. شدت مرگ و میر آن کمتر از ویروس سارس یا ویروس کرونا از نوع مرس و در حدود سه درصد است.

وی درمورد وضعیت دانشجویان ایرانی در شهر ووهان چین گفت: تاکنون ابتلا به ویروس کرونا برای هیچ دانشجویی اعلام نشده است.
گویا دوره پنهان ویروس کرونا را از 7 تا 14 روز برشمرد و افزود:‌ برای مراقبت از بیماران مبتلا حداکثر 14 روز را باید در نظر گرفت.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین گفت:‌ برای کمک و تامین نیروی انسانی و نیازهای دیگر به چنین اعلام آمادگی کرده ایم و با سفارت چین در این مورد جلساتی داشته ایم.

ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر/دی) میلادی در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان واقع در استان هوبی چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می‌فروشند، آغاز شد. این ویروس اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه در چین به ۱۲ کشور دیگر از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار تاکنون نزدیک به ۱۰ هزار نفر در چین به این ویروس مبتلا شده اند و بیش از ۲۱۳ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

تا کنون هیچ موردی از شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده و دوربین‌های حرارتی مستقر در مبادی ورودی کشور بطور مستمر مسافران را چک می کنند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=1090

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار