پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 17 مرداد 1401 ساعت: 5:59 ق.ظ

۲۵میلیارد تومان اعتبار در سال آینده برای امور عشایری خوزستان اختصاص یافت

پایگاه خبری عطر کارون : رئیس سازمان امور عشایر کشور با بیان اینکه از نظر اعتبارات هیچ نگرانی وجود ندارد گفت: برای سال آینده از محل بند تبصره ۴ بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی تخصیص یافته که ۲۵ میلیارد تومان آن مربوط به استان خوزستان است.

پایگاه خبری عطر کارون : کرمعلی قندالی در جلسه شورای هماهنگی امور عشایر خوزستان با بیان این که فعالیت این سازمان بر اساس سه مولفه جمعیت ، معیشت و استقرار است اظهار داشت: از بین این سه مولفه معیشت دارای اهمیت بیشتری است.

وی با بیان این که لازمه معیشت زیرساخت است که آب و راه به عنوان زیر ساخت های مهم شناخته می شوند افزود:در حال حاضر وابستگی صد در صد به مرتع در جامعه عشایری به دلیل شرایط اقلیمی،کاهش بازدهی مراتع، تأثیرات زیست محیطی و دیگر عوامل بسیارکاهش یافته است. تنوع در معیشت ، سطح زندگی و درآمد راهبردی است.

رییس سازمان امور عشایر کشور از تخصیص 420 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی جهت زنجیره گوشت قرمز خبر داد و خاطرنشان کرد: طی چند روز آینده 200 میلیارد تومان دیگر نیز به این موضوع اختصاص می یابد که این میزان اعتبار تاکنون سابقه نداشته است.

قندالی از تخصیص اعتبار بی نظیر از محل ماده 12-10 با سود 4 درصد و دور برگشت 5 ساله خبر داد و عنوان کرد: ضمانت برای اشخاص زنجیره ای و برای تشکل ها بر اساس ضوابط  بانکی خواهد بود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=1103

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار