پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 17 مرداد 1401 ساعت: 6:11 ق.ظ

بهره برداری از ۱۴۳ طرح آب و فاضلاب در ۲۳ استان کشور

پایگاه خبری عطر کارون : ۱۴۳ پروژه آب و فاضلاب با سرمایه گذاری ۲۲۰ هزار میلیارد ریال در ۲۳ استان کشور، در قالب پویش "هر هفته الف ب ایران" به بهره برداری رسیده است.

پایگاه خبری عطر کارون : ۱۴۳ پروژه آب و فاضلاب با سرمایه گذاری ۲۲۰ هزار میلیارد ریال در ۲۳ استان کشور، در قالب پویش “هر هفته الف ب ایران” به بهره برداری رسیده است.
رضا اردکانیان سه شنبه در آیین افتتاحیه طرحهای پانزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران وزارت نیرو، با حضور رییس مجلس شورای اسلامی در تصفیه خانه طرح آبرسانی غدیر شادگان، افزود: در این پویش ۲۲۷ پروژه با سرمایه گذاری ۳۳۰ هزار میلیارد ریال اجرا می‌شود.
وی اضافه کرد: از پروژه های وعده داده شده با احتساب ۱۰ پروژه ای که امروز در خوزستان افتتاح شده، در مجموع ۱۴۳ پروژه آب و فاضلاب با سرمایه گذاری ۲۲۰ هزار میلیارد ریال در ۲۳ استان کشور به بهره برداری رسیده است.
ارکانیان گفت: پویش “هر هفته الف ب ایران” برای افتتاح رسمی بخشی از پروژه های صنعت آب و برق کشور راه اندازی شده که پانزدهمین هفته این پویش در خوزستان برگزار شده است.
وزیر نیرو همچنین ضمن تبریک دهه فجر، به دستاوردهای کشور در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: شاخص های کشور در حال حاضر در دنیا قابل عرضه است.
اردکانیان افزود: اکنون از چهار تصفیه خانه فاضلاب در قبل از انقلاب به ۲۳۳ تصفیه خانه رسیدیم، هر هفته ۳۰ روستای کشور به شبکه آب پایدار متصل میشود و ظرفیت نیروگاهی کشور از هفت هزار مگاوات به ۸۰ هزار مگاوات رسیده است.
به گفته وی در حال حاضر هر ۷۵ روز یک تصفیه خانه آب و هر ۴۵ روز یک تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری می رسد که این طرح ها نشانه توانایی نیروهای ما و حرکت در جهت افزایش رفاه و آسایش مردم است، اگرچه هنوز هم می توان گفت حق مردم شریف کشور و خوزستان ادا نشده و هنوز جای کار باقی است.
اردکانیان تصریح کرد: باید مواظبت دقیق داشته باشیم که دشمن که در پی تفرقه افکنی است، سوء استفاده نکنند.
وی در ادامه گفت: تحریمهایی که با هدف ایجاد قحطی و یا افزایش نارضایتی و تبعات آن در کشور طراحی و اعمال شد، هم موجب استحکام بیشتر ما شده و هم چرخهای خوداتکایی را به حرکت درآورده است.
اردکانیان با اشاره به گذشت ۷۸ ماه از عمر دولت تدبیر و امید، گفت: ۲۳۷ هزار میلیارد ریال طرح در این مدت در خوزستان اجرا شده که معادل ماهانه اختصاص سه هزار میلیارد ریال و روزانه ۱۰۰ میلیارد ریال به این استان است.
وی افزود: در خوزستان ۲۹۹ پروژه آب و برق با اعتبار ۵۱۰ هزار میلیارد ریال در دست اجراست که نشانه توجه نظام به خوزستان است.
اردکانیان خاطرنشان کرد: افتتاحیه های امروز محدود به طرح آبرسانی غدیر شادگان نیست و آبرسانی به ۲۲ روستای خوزستان با جمعیت یک هزار و ۶۹۰ نفر، افتتاح رسمی سد تنظیمی آریوبرزن و توسعه تصفیه خانه بهبهان با پنج هزار میلیارد ریال اعتبار نیز بصورت همزمان انجام میشود.
وزیر نیرو و رییس مجلس صبح امروز از طریق فرودگاه اهواز وارد خوزستان شدند.
عملیات بهره برداری و اجرای ۱۰ پروژه آب و برق خوزستان با اعتبار یک هزار و ۶۷ میلیارد تومان، قالب پانزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران وزارت نیرو امروز سه شنبه با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و رضا اردکانیان وزیر نیرو، آغاز شد.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، پروژه‌های آماده بهره‌برداری در این سفر شامل سد تنظیمی آریوبرزن و نیز بازیابی و توسعه تصفیه‌خانه آب بهبهان، آبرسانی به شهرهای شادگان و رفیع و آبرسانی به ۲۲ روستای باوی و رامشیر است‌.
همچنین پست ۴۰۰ کیلوولت متن به همراه پست ۴۰۰ کیلوولت دو مداره شهید بقایی و خط ۲۳۰ کیلوولت دو مداره متن به نیروگاه غرب کارون، فاز اول و پست خط ۴۰۰ کیلوولت جندی شاپور، کلیدخانه پست و خط دو مداره ورودی ۴۰۰ کیلوولت شهید بقایی و نصب دو بی در پست ۴۰۰.۲۳۰ کیلوولت شهید دقایقی اهواز به بهره‌برداری می‌رسد.
برای بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت آب و برق خوزستان در این هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در مجموع یک هزار و ۶۷ میلیارد تومان هزینه شده است.
در این سفر همچنین رییس عملیات اجرایی آبرسانی به هشت روستای اهواز با خط انتقال ۲۵ کیلومتری، چهار دستگاه پمپ و ۱۸ کیلومتر شبکه توزیع با جمعیت زیر پوشش ۲۵۰۰ نفر با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود.
همچنین قرار است رییس مجلس در افتتاح ۵۴۰ کلاس درس به صورت ویدیو کنفرانس و نشست شورای برنامه ریزی خوزستان نیز حضور یابد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=1139

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار