پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 10:42 ق.ظ

تایید صلاحیت کاندیداهای فاقد شرایط مُنکری بزرگ است

پایگاه خبری عطر کارون : نماینده ولی فقیه در کردستان بر لزوم حساسیت شورای نگهبان در بررسی صلاحیت افراد توانمند و متعهد تاکید کرد و گفت: تایید صلاحیت کسانی که شایستی جایگاه نمایندگی مردم را ندارند مُنکری بزرگ است.

پایگاه خبری عطر کارون : آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی عصر سه‌شنبه در پنجمین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان اظهار داشت: باید افرادی متعهد، معتقد، توانمند و شایسته برای کسب کرسی نمایندگی مردم تایید صلاحیت شوند و نسبت به این موضوع مهم بی‌توجه نبود.
وی همچین خواستار شفاف اعلام شدن علت رد صلاحیت کاندیداها شد و اضافه کرد: نیاز است قانون انتخابات اصلاح شود و از همان زمان ثبت‌نام اجازه ورود افرادی که شرایط و صلاحیت کاندیدایی ندارند، داده نشود تا در مراحل بعد نیازی به حذف آنها نباشد.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه کسانی که در تایید صلاحیت افراد متعهد و معتقد سنگ‌اندازی می‌کنند باید در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشند، یادآور شد: همه باید برای برگزاری انتخاباتی پرشور و با مشارکت بالا تلاش خود را بکار گیریم.
آیت‌الله حسینی شاهرودی در بخش دیگری از سخنانش افزود: تلاش کنیم جامعه را به سمت جامعه‌ای آرمانی، ارزشی و اسلامی پیش ببریم، همچنانکه اکنون نیز دارای کشوری خوب با مردمانی انقلابی و معتقد به آموزه‌های اسلامی هستیم.
وی تاکید کرد: اگر به جامعه و ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در آن‌ بی‌توجه باشیم، ضربه بزرگی به کشور و اسلام زده‌ایم، بنابراین همه باید در برابر آسیب‌ها و مشکلات احساس مسوولیت کنیم.
نماینده ولی فقیه در کردستان به لزوم مقابله با فساد در جامعه برای موفقیت کشور اشاره کرد و گفت: تا زمانی که به شایسته‌سالاری توجه نشده و افراد آگاه و توانمند در جایگاه خود قرار نگیرند جامعه اصلاح نمی‌شود.

شرکت گسترده در انتخابات مانع نفوذ دشمنان است
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز پیروزی انقلاب را امری مبارک دانست و گفت: همه مسایل در دنیای امروز زیر مقوله امر به معروف و نهی از منکر قرار می‌گیرد و همه باید نه تنها با زبان بلکه با رفتار و حرکت این فریضه الهی را اجرا کنیم.
ماموستا فایق رستمی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در طول تاریخ وجود داشته و پیامبران پرچمداران آن بوده‌اند، اضافه کرد: شایسته سالاری در انتخاب مدیران، برخورداری از علم و آگاهی و شجاعت و امانت‌داری نوعی امر به معروف است.
وی شهادت در راه انجام امر به معروف و نهی از منکر را بسیار ارزشمند دانست و افزود: باید کاری کنیم شرکت در انتخابات گسترده باشد چون باعث گسترش وحدت در جامعه می‌شود و این یک مساله الهی است.
امام جمعه سنندج تاکید کرد: اگر در انتخابات پیش رو شرکت گسترده داشته باشیم، موجب نمایش اتحاد و انسجام مردم در برابر جهانیان شده و اجازه عملی شدن توطئه‌های دشمنان داده نخواهد شد.

اجازه استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغ انتخاباتی داده نمی‌شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان هم در این جلسه گفت: اگر اعتقاد به رای مردم داریم همه باید زمینه حضور گسترده آنها در انتخابات را فراهم کنیم و از تشتت و پراکندگی و ایجاد تفرقه پرهیز کنیم.
حسین خوش‌اقبال با بیان اینکه با کسانی از امکانات دولتی برای تبلیغات انتخاباتی استفاده می‌کنند برخورد می‌شود، افزود: انتخابات مظهر اراده مردم برای تعیین سرنوشت کشور است و امروز بیش از هر زمان دیگری به اتحاد و هماهنگی و مشارگت گسترده در انتخابات نیاز داریم.
وی بر لزوم مهم شمردن شرکت پرشور در انتخابات تاکید کرد و یادآور شد: اگر چه انتقادهایی در مورد رد صلاحیت‌ها وجود دارد اما اکنون نیاز است با مشارکت بالا در انتخابات دوم اسفند توطئه‌های دشمنان را خنثی و آنان را ناامید کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه نباید همه انتقادها علیه شورای نگهبان باشد، اضافه کرد: باید به تصمیم شورای نگهبان تمکین کرد و اگر هم مشکلی وجود دارد مربوط به قانون است و باید آن را اصلاح کرد.
خوش‌اقبال بر لزوم تغییر و اصلاح قانون انتخابات و شرایط ثبت‌نام داوطلبان تاکید کرد و اظهار داشت: شورای نگهبان نیز باید علت رد صلاحیت‌ها را شفاف اطلاع رسانی کند با این وجود نباید همه مشکلات را به این نهاد مرتبط دانست بلکه نیاز است اصلاحاتی صورت گیرد و دستگاه‌های نظارتی دیگر نیز همکاری کنند.
وی در عین حال از شورای نگهبان خواست که در تایید صلاحیت‌ها به سلایق مختلف توجه شود و تاکید کرد: در این صورت رقابت بین کاندیداها بیشتر خواهد شد و امید و نشاط در جامعه ایجاد و مشارکت در انتخابات نیز گسترده خواهد بود.
رییس ستاد انتخابات استان کردستان گفت: مشارکت بالا در انتخابات موجب عقب‌نشینی دشمنان انقلاب خواهد شد پس همه از هر جریان و تفکر سیاسی باید تلاش کنیم مشارکت حداکثری در انتخابات داشته باشیم.

نظارت بر برنامه‌های فرهنگی ضروری است
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان نیز با بیان اینکه امروز با جنگ همه‌جانبه دشمنان مواجه هستیم، افزود: دشمنان تلاش می‌کنند مردم را از آرمان‌های انقلاب دلسرد کنند بنابراین نیاز است همه در برابر توطئه‌های آنان هوشیار باشیم.
محمود الله‌مرادی بر لزوم حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس در دوم اسفند تاکید کرد و گفت: مشارکت پرشور در انتخابات موجب ناامیدی دشمنان و سربلندی بیش از پیش نظام اسلامی خواهد شد.
وی در ادامه خواستار نظارت مسوولان ادارات بویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اجرای برنامه های فرهنگی شد و اضافه کرد: افرادی که برای برگزاری کنسرت مجوز دریافت می‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرند و روی افکار و برنامه‌های آنان حساسیت نشان داد.
دوری از تشریفات در مراسم‌ اداری، توجه به مبنای انقلابی در دانشگاه‌ها و ادارات، ممانعت از برگزاری برنامه‌ها و مسابقات ورزشی مختلط، جلوگیری از فشار به نیروهای انقلابی و خانواده‌های شهدا در ادارات از جمله مواردی بود که دبیر ستاد انر به معروف و نهی از منکر کردستان بر آن تاکید کرد.
الله‌مرادی با بیان اینکه استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغ انتخابات یک منکر اساسی است، یادآور شد: اگر موردی مشاهده شود به مراجع قضایی معرفی می‌شود ضمن اینکه برخی مدیران در این ایام ماموریت‌شان به شهرستان‌ها چندین برابر شده که باید کنترل شود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=1203

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار