پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 9:57 ق.ظ

معاون وزیر بهداشت: مورد مثبت کرونا در ایران مشاهده نشد

پایگاه خبری عطر کارون : معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به شایعات پیرامون مشاهده افراد مبتلا به کرونا در نقاط مختلف کشور گفت: تاکنون هیچ مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا در سطح کشور مشاهده نشده است.

پایگاه خبری عطر کارون : علیرضا رییسی سه شنبه  افرادی با علائم سرماخوردگی به برخی مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که بدلیل شباهت علائم بیماری کرونا با سرماخوردگی مشکوک به کرونا تلقی شدند.

وی اظهار داشت: تاکنون ۶ مورد در سطح کشور شامل ۲ نفر در یزد، یک نفر در اصفهان، یک نفر در تهران، یک نفر در قم و یک نفر در آذربایجان شرقی مشکوک به بیماری کرونا بودند که نتایج آزمایش همه آنها منفی بود.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تشخیص قطعی بیماری با انجام آزمایش‌های تخصصی ممکن است، افزود: درحال حاضر تمام مرزهای کشور تحت کنترل هستند و تمام دانشگاه‌ها در آمادگی کامل بسر می‌برند.

وی گفت: کرونا یک بیماری با علائم سرماخوردگی است و با توجه به ناشناخته بودن و نداشتن واکسن و داروی اختصاصی باعث نگرانی شده است.

رییسی با اشاره به بازدید از بیمارستان بزرگ دزفول بیان کرد: یک بخش ۳۰ تختخوابی در این بیمارستان آماده شده و جای نگرانی در زمینه کرونا وجود ندارد.

کرونا ویروسی جدید است که همزمان با سال نو میلادی، کشور چین را در معرض تهدید قرار داده و به دنبال آن به چند کشور دیگر نیز قدم گذاشته‌ است؛ این ویروس به یکی از خبرهای اصلی رسانه‌های داخلی کشورمان تبدیل شده و مسوولان وزارت بهداشت بر لزوم پیشگیری و مقابله با این ویروس تاکید کرده‌اند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=1169

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار