پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 17 مرداد 1401 ساعت: 6:41 ق.ظ

پلیس: از سایت‌های مجازی دارو و لوازم بهداشتی نخرید

پایگاه خبری عطر کارون : معاون مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از اجرای طرح برخورد با مدیران سایت‌های فروش داروهای تقلبی و غیراستاندارد در فضای سایبری خبر داد و توصیه کرد که افراد از سایت های مجازی دارو نخرند.

پایگاه خبری عطر کارون :  پلیس تهران سرهنگ دوم اسماعیل عبدی با توجه به اینکه اکثر وب سایت‌هایی که اقدام به فروش داروهای تقلبی و غیرمجاز می‌کنند ساز و کار قانونی ندارند و در این حالت در صورت بروز مشکل به هیچ وجه پاسخگو نیستند.

معاون مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی فاتب در ادامه بیان داشت: برخی از افراد در فضای سایبری با استفاده از فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به فروش دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی بدون مجوز می‌کنند که این امر می‌تواند سلامت افراد را در معرض خطر قرار دهد چرا که اکثر این داروها تقلبی بوده و از موادمخدر و امثال آن تهیه و در بین عموم مردم توزیع می‌شوند.

وی افزود: افرادی که اقدام به خرید اینترنتی می‌کنند هوشیار باشند که تمام مراحل امنیتی را رعایت کنند و به هیچ وجه بدون نسخه پزشک اقدام به خرید دارو به خصوص از فروشگاه های اینترتی نکنند.

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: مراقب باشید که اطلاعات خصوصی از جمله مشخصات فردی و نوع بیماری و شرح حال خود را برای آنها بازگو نکنید تا دچار مشکلات و گرفتاری‌های بعدی شوید.

عبدی خاطرنشان کرد: امروزه افراد سودجو و فرصت طلب از قابلیت‌های فضا مجازی استفاده کرده و به جهت کسب درآمد، اقدام به راه اندازی سایت‌ها و وبگاه‌هایی در خصوص فروش دارو و کالاهای بهداشتی می‌کنند و اغلب سایت‌های فروشنده دارو و کالاهای بهداشتی اقدام به کلاهبرداری از خریداران کرده و یا کالاهای فاقد مجوز، تاریخ مصرف گذشته و غیرقانونی را عرضه می‌کنند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=1179

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار