پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 7 خرداد 1401 ساعت: 9:00 ق.ظ

معماری هر سرزمین بیانگر بخشی از هویت اجتماعی فرهنگی ،اعتقادی وهنری است

پایگاه خبری عطر کارون: رضا کیانی مشاور استاندار خوزستان در امور فرهنگی هنری گفت: معماری به عنوان هنر و میراثی ملموس و یا بیانی دیگر شاخه ای از تمدن ، مبین بخشی از هویت اجتماعی فرهنگی ، اعتقادی و هنری هر سرزمین در طول تاریخ بشمار می آید...
  1. پایگاه خبری عطر کارون:رضا کیانی مشاور استاندار خوزستان در امور فرهنگی هنری گفت: معماری به عنوان هنر و میراثی ملموس و یا بیانی دیگر شاخه ای از تمدن ، مبین بخشی از هویت اجتماعی فرهنگی ، اعتقادی و هنری هر سرزمین در طول تاریخ بشمار می آید . معماری را بیش از هر عنوانی ، هنری مبتنی بر ایده ، احساسات ، زیباشناسی خلاقانه و درک عمیق معرفتی و هویتی می دانم . و البته نه هنری صرفا تشریفاتی تزئینی که کاربرد عمران و خدمت به مردم جایگاهی ارزنده و آرامش بخش دارد . هرچند که در مسیر اعتلای این هنر نباید از موضوع سخت افزار و مصالح فنی هم غافل بود اما به جرات می توان‌ گفت روح حاکم بر آثار ، اندیشه ، ایده خلاقانه ، احساسات و زبباشناسی معماران ، نقش اصلی و غالب را در توسعه و اعتلای معماری در برهه های مختلف ایفا کرده است .

در عصرحاضر نیز علی رغم پیشرفت تکنولوژی و افزایش تبلیغات الکترونیکی ، ‌اما همچنان معماری تاثیر بسزا و برجسته ای در تقویت زیبایی شهر ها ، بالندگی روحی و روانی و آرامش شهروندان و ارتقای صنعت گردشگری دارد . با توجه به سابقه دیرین و درخشان معماری در جای جای ایران شایسته است که ضمن توجه جدی و عالمانه به مطالبات ، تجارب و اندیشه های اساتید ، تلاشگران و متخصصان عرصه معماری و افزایش دامنه مشارکت آن گرامیان در امر توسعه فرهنگی هنری و نشاط اجتماعی امروز ، در صیانت و احیای معماری های کهن در بافت شهری که در دل آنها جهانی از معنا ، معرفت نهفته است و می تواند در زمانه اکنون منادی صفا و عاطفه و همدلی باشند، را بیش از گذشته اهتمام بورزیم و فرصتهای ارزشمند پژوهشی را در این وادی مغتنم بدانیم .

 

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=7150

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار