پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 29 اردیبهشت 1401 ساعت: 10:43 ق.ظ

سرنوشت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان | ارائه تسهیلات به بازنشستگان از شنبه هفته آینده

وزستان عطر کارون :مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: ممکن است میزان پرداختی به هر بازنشسته افزایش نیابد ولی با توجه به ده برابر شدن بودجه آن، تعداد نفراتی که از تسهیلات استفاده خواهند کرد نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر خواهد شد، از شنبه هفته آینده اولین پرداخت انجام می‌شود.به نقل از فارس، مصطفی سالاری شامگاه پنجشنبه هشتم خرداد ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه  درخصوص شرایط بیمه بیکاری عنوان کرد: مانند گذشته کسانی که سابقه بیمه دارند و در این چند ماه مشغول به کار نبوده‌اند مشمول بیمه بیکاری خواهند شد؛ مقرر شد وزارت کار فهرست این افراد را به سازمان تأمین اجتماعی داده و تأمین اجتماعی نیز پس از بررسی آن را به خزانه ارسال می‌کند، البته فعلا برای انجام این کار نیاز به شماره شبا وجود دارد و پس از خزانه مبالغ را به حساب‌ها واریز خواهد کرد.

وی ادامه داد: به میزان میانگینی که در ماه‌های مشابه در سال‌های گذشته بیمه بیکاری پرداخت می‌شده را پرداخت خواهیم کرد اما مابقی را دولت متقبل خواهد شد، منبع پرداخت متفاوت خواهد بود.

  • استخدام سازمان تأمین اجتماعی را به‌صورت کاملا رقابتی خواهیم داشت

وی درخصوص استخدام کادر درمان به‌ویژه پرستاران تصریح کرد: اجازه استخدام از هیأت امنا گرفته شده است، به میزان کسانی که در بخش درمان بازنشسته شده اند استخدام خواهیم داشت، همچنین در بخش غیر درمان نیز معادل نصف تعداد بازنشستگان نیرو جذب خواهد شد.

سالاری افزود: کل روند جذب نیرو در فضای رقابتی صورت خواهد گرفت و اولویت با نخبگان است، در این چند سال تمام جذب سازمان با استفاده از آزمون و در فضای کاملا رقابتی بوده و در ادامه هم به همین منوال خواهد بود.

  • پروژه هتل هما متوقف شده است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: پروژه هتل هما متوقف شده است، البته دیروز خواستار ارائه طرح آن شده‌ایم تا ببینیم که چطور می‌توان منبع مالی آن را تأمین کرد ولی اولیت ما در ابتدا پرداخت مستمری به ٣.۵ میلیون نفر بازنشسته و پرداخت هزینه‌های درمان برای افرادی که دفترچه بیمه در دست دارند، است.

  • شروع ارائه تسهیلات به بازنشستگان تأمین اجتماعی از شنبه هفته آینده

وی درخصوص ارائه تسهیلات به بازنشستگان تأمین اجتماعی عنوان کرد: سال گذشته مجموع تسهیلات کانون بازنشستگان  در قالب قرض‌الحسنه حدود ٢٠٠ میلیارد تومان بود که در حال حاضر این مبلغ ١٠ برابر شده و به ٢٠٠٠ میلیارد تومان رسیده است.

سالاری ادامه داد: ممکن است میزان پرداختی به هر بازنشسته افزایش نیابد ولی تعداد نفراتی که پارسال توانستند از تسهیلات استفاده کنند با این شرایط ده برابر خواهد شد، از شنبه هفته آینده اولین پرداخت انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درخصوص پروژه‌های بیمارستانی اظهار داشت: طبق مصوبه بودجه سال ٩٩ ایجاد پروژه جدید ممنوع است و پروژه‌های درحال اجرا نیز، آن‌هایی که ٧٠ درصد به بالا اجرا شده اند، تکمیل خواهند شد، تعداد بیمارستان‌ها محدود است و تمرکز بر روی درمانگاه‌ها است بنابراین بیشتر توسعه ظرفیت درمانگاه‌ها و مراکز درمانی را خواهیم داشت تا ایجاد مراکز بیمارستانی و همکاری با وزارت بهداشت هم خواهیم داشت.

  • طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان انجام خواهد شد

وی درخصوص

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=8557

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار