پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 7 آذر 1401 ساعت: 3:31 ب.ظ

شورای شهر باید کارآفرین باشد / در مدیریت شهری باید با دیدگاه مردم همراه شد

خوزستان "عطر کارون ":سید ناصر مهداوی از فعالین حقوقی و اجتماعی گفت: مدیران شهری اهواز باید برای تصمیم گیری های خود همواره با دیدگاه و نظرات مردم همراه باشند.
خوزستان “عطر کارون “:سید ناصر مهداوی از فعالین حقوقی و اجتماعی گفت: مدیران شهری اهواز باید برای تصمیم گیری های خود همواره با دیدگاه و نظرات مردم همراه باشند.
وی گفت: طی سالهای اخیر در بازدیدهای میدانی که از کلانشهر اهواز داشته ام به اعتقاد بنده بسیاری از مشکلات موجود ناشی از تصمیماتی است که با نظر و دیدگاه مردم همراه نبوده است.
وی افزود: در واقع مدیران شهری باید از تصمیم گیری های پشت میزنشینی خارج شوند و با حضور در عرصه و دیدن مسائل، مشکلات و حتی مزیت های هر منطقه برای آن منطقه یا محل تصمیم گیری کنند. متاسفانه برخی مدیران شهری عادت کرده اند آن چیزی که در ذهن و تفکر آنهاست درست است و بر همان اساس تصمیم می گیرند که به اعتقاد بنده منطقی نیست چون گاهی اوقات یک سری موارد وجود دارد که شاید از نظر شهرداری و شورای شهر جزو اولویت ها باشد ولی در عمل می بینیم که جزو نیازهای واقعی مردم نیست.
مهداوی با بیان اینکه تقریبا مشکلاتی که در کلانشهر اهواز وجود دارد در تمام مناطق و محلات مشترک است گفت: نامناسب بودن آسفالت خیابان ها، استاندارد نبودن فاضلاب شهری، آلودگی های زیست محیطی و کمبود فضای سبز از جمله مطالباتی است که مردم انتظار دارند از سوی شهرداری و شورای شهر بطور جدی مورد توجه قرار گیرد. بنده بر این باور هستم که باید حرکت شهرداری برای رفع مشکلات مردم و خدمات رسانی به آنها شتاب بیشتری بگیرد.
وی با تاکید بر ارتباط مستقیم شوراها با شهروندان برای آگاهی از مشکلات شهری گفت: در این خصوص پیشنهاد می شود پخش زنده جلسات شورا، دیدارهای چهره به چهره اعضای شورای شهر با مردم، پاسخگویی تلفنی و ارتباط در فضای مجازی از سوی اعضای محترم شورای شهر مورد توجه قرار گیرد.
سید ناصر مهداوی با بیان اینکه شوراهای شهر باید کارآفرین باشند افزود: بنظر می رسد باید در این خصوص کارگاه‌های آموزشی مختلفی در سطح استان برگزار شود تا با بهره‌گیری از خلاقیت نیروی انسانی، برخی از محدودیت‌ها در حوزه منابع جبران شود. در واقع شوراهای شهر باید بتوانند خلق ثروت کنند.
این فعال حقوقی گفت: ترویج فرهنگ شهروندی از مهمترین وظایف مدیریت شهری است. به اعتقاد بنده فرهنگ شهروندی بخشی از فرهنگ فردی و اجتماعی است که باید از سوی شهرداری و شورای شهر مورد توجه قرار گیرد. اگر وظایف شوراهای شهر را مطالعه کنیم متوجه می شویم که شورای شهر فقط وظیفه اش مربوط به امور شهرداری نیست بلکه می تواند در بسیاری از امور مربوط به شهر تاثیرگذار باشد. در این خصوص لازم است اعضای شورای شهر با تمام ظرفیت های قانونی موجود آشنا و به نحو مطلوب از آن استفاده نمایند.
 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=14778

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار