پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 7 خرداد 1401 ساعت: 9:15 ب.ظ

بیش از ۷۰ هزار دانش‌آموز خوزستانی هدایت تحصیلی شدند

خوزستان"عطرکارون"بیش از ۷۳ هزار و ۵۶۲ دانش آموز پایه نهم برای ورود به پایه دهم در رشته‌های دوازده گانه هدایت تحصیلی شدند...

خوزستان”عطرکارون”مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: هدایت تحصیلی در دوره متوسطه در واقع هدایت دانش آموزان به مناسب‌ترین شاخه یا رشته تحصیلی بر اساس استعداد و علاقه آن‌ها و به تناسب امکانات و نیاز‌های کشور است.بیش از ۷۰ هزار دانش‌آموز خوزستانی هدایت تحصیلی شدند

کوروش مودت افزود: فرآیند هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم متوسطه با هدف راهنمایی و مشاوره دانش آموزان، در انتخاب رشته تحصیلی، با توجه به علاقه‌مندی‌ها و توانایی‌های دانش آموز توسط مشاوران مربوطه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در فرآیند هدایت تحصیلی، باید به توانایی‌های شخصی، ویژگی رشته‌های تحصیلی موجود و بازار کار رشته‌ها توجه شود. هر اندازه دانش آموزان و والدین از عوامل تاثیرگذار در هدایت تحصیلی اطلاعات بیشتری داشته باشند، انتخاب رشته بهتری برای پایه دهم صورت می‌گیرد.

مودت با اشاره به اهداف هدایت تحصیلی خاطر نشان کرد: اهداف فرآیند هدایت تحصیلی شامل شناسایی استعداد، توانایی، علاقه و ویژگی‌های شخصیتی دانش آموزان، کمک به انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و مسیر آینده شغلی و حرفه‌ای و کمک به هدایت متوازن دانش آموزان بر اساس سیاست‌های توسعه‌ای کشور است.

وی با اشاره به تعداد دانش آموزان هدایت شده امسال، گفت: هدایت تحصیلی بیش از ۷۳ هزار و ۵۶۲ دانش آموز پایه نهم برای ورود به پایه دهم در رشته‌های دوازده‌گانه صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: سوابق تحصیلی که شامل کسب حد نصاب نمرات در نمرات پایانی خردادماه است، شناسایی علاقه و استعداد دانش آموز، بررسی‌های مشاوره‌ای و نتایج آزمون‌های مشاوره‌ای که شامل آزمون‌های توانایی و رغبت است، می‌شود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=23342

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار