پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 7 خرداد 1401 ساعت: 9:09 ب.ظ

تکمیل بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام اهواز

خوزستان"عطرکارون"ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه (مگا آی سی یو) بیمارستان امام اهواز از وجود بیماران کرونایی پر شده که این موضوع بسیار نگران کننده است...

خوزستان”عطرکاورن”رییس بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز گفت: از خردادماه سال جاری ظرفیت تخت‌های مراقبت ویژه بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز از ۴۸ تخت به ۸۴ تخت افزایش یافته است، اما با خیز جدید ویروس کرونا، باز هم شاهد پر شدن تخت‌های آی سی یو در این بیمارستان هستیم.تکمیل بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام اهواز

دکتر علیرضا قنبران افزود: با توجه به نیاز استان و همچنین شهرستان اهواز به تخت مراقبت‌های ویژه آی سی یو، احداث بخش مگا آی سی یو بیمارستان امام (ره) اهواز، در قالب بخش‌های آی سی یو یک و ۲، با ۳۶ تخت، در زمینی به مساحت یک هزار و ۳۷۰ متر مربع و با هزینه بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: این پروژه که از مهرماه سال گذشته آغاز شد پس از هشت ماه به پایان رسید و در خرداد ماه امسال، بخش مگا آی سی یو بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز افتتاح شد که در تیرماه به بهره برداری رسید و به چرخه پذیرش بیماران بستری اضافه شد.

قنبران افزود: با توجه به خیز اخیر کرونا، از هفته قبل بیمارستان امام اهواز وارد چرخه کرونا شد و در حال حاضر پنج بخش بستری این بیمارستان شامل بخش‌های پوست، گوش، حلق و بینی، فک و صورت، عفونی و ریه مجموعا با ۱۲۵ تخت بستری و همچنین مگا آی سی یو این بیمارستان با ۳۶ تخت مراقبت‌های ویژه به بیماران اختصاص یافت.

قنبران با بیان اینکه مجموعه بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: حداکثر تلاش خود را می‌کنیم که بهترین خدمات درمانی را ارائه دهیم، اما مراقبت از بیماران کرونایی، پرسنل بیمارستان را خسته کرده است لذا از مردم درخواست داریم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و از دید و بازدید‌های خانوادگی خودداری کنند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=23595

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار