پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 29 اردیبهشت 1401 ساعت: 10:50 ق.ظ

تشکیل ستاد توسعه خوزستان با استان‌های همسایه در کشور عراق

خوزستان"عطرکارون"استاندار خوزستان گفت : مقرر شد ستاد توسعه روابط بین استان خوزستان و استان‌های همسایه در عراق تشکیل شود .

خوزستان”عطرکارون”قاسم سلیمانی دشتکی با اعلام پیگیری برای تشکیل ستاد توسعه روابط خوزستان با استان‌های همسایه در کشور عراق گفت: امیدواریم نشست‌های منظم و قوی تری در این خصوص برگزار شود.
تشکیل ستاد توسعه خوزستان با استان‌های همسایه در کشور عراق
وی امروز در نشست با سرکنسول عراق در اهواز بیان کرد: در این نشست تفاهم نامه‌های گذشته بین استانداران سابق خوزستان و استان‌های همجوار در کشور عراق مرور شد.

سلیمانی دشتکی افزود: در این نشست مقرر شد ستاد توسعه روابط بین استان خوزستان و استان‌های همسایه در عراق تشکیل شود همچنین مراودات فرهنگی، اقتصادی و عمرانی مورد بررسی قرار گیرند تا در صورت بروز حوادث غیر مترقبه در این ۲ کشور بر اساس این ستاد همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند.

استاندار خوزستان همچنین گفت: در صورتیکه ۲ کشور ایران و عراق در سطح ملی برای برگزاری اربعین به توافق برسند همکاری نزدیکی میان آن‌ها شکل می‌گیرد، هرچند این مساله هنوز قطعی نیست.

وی افزود: همچنین بنا شد سرکنسولگری عراق در اهواز، هماهنگی لازم برای برقراری ارتباط قوی‌تر میان استاندار خوزستان و استانداران همسایه در کشور عراق با اولویت استان بصره را به وجود آورد چرا که استان خوزستان روابط فرهنگی و اقتصادی قوی تری با استان بصره دارد.
تشکیل ستاد توسعه خوزستان با استان‌های همسایه در کشور عراق
سلیمانی دشتکی گفت: ارتباط بین خوزستان و استان‌های همجوار در کشور عراق می‌تواند به شکل ویدئو کنفرانس یا سفر استانداران شکل گیرد.

تسریع در تشکیل ستاد توسعه روابط میان استان‌های ۲ کشور مهمترین تصمیمی است که در این نشست اتخاذ شد تا مراودات قوی‌تر و منظم‌تر پیش رود.

بیشتر بخوانید: رشد ۱۴۴ درصدی ارزش صادرات از خوزستان

خوزستان با استان‌های میسان و بصره عراق روابط اقتصادی، فرهنگی و آموزشی دارد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=23769

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار