پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 4 خرداد 1401 ساعت: 3:28 ب.ظ

مدیرعامل آبفای خوزستان خبر داد: پرداخت حقوق کارکنان آبفای روستایی در روز‌های آتی

خوزستان"عطرکارون"کرمی نژاد: حقوق و مطالبه‌های کارکنان آبفای روستایی شامل؛ آبداران، مدیران و کارمندان در روز‌های آینده پرداخت می‌شود....

خوزستان”عطرکارون”محمدرضا کرمی نژاد ادغام شرکت آبفای روستایی و شهری از خردادماه پارسال را عامل بروز مشکل در پرداخت حقوق کارکنان دانست و گفت: در حال حاضر این بخش یک هزار و ۹۴۸ نیروی انسانی دارد که بیشتر از نیرو‌های آبفای استان تهران هستند.

پرداخت حقوق کارکنان آبفای روستایی در روز‌های آتی
وی با بیان اینکه درآمد آبفای روستایی استان ۲۰ میلیارد ریال در ماه و حقوق کارکنان آن ۱۴۰ میلیارد ریال است، اظهار داشت: به همین دلیل آبفا توان پرداخت حقوق آبداران را ندارد.
کرمی نژاد با اشاره به پرداخت بیش از ۴ میلیارد ریال به آبداران افزود: ۱۰۰ میلیارد ریال نیز بابت حقوق به آبداران اهواز پرداخت شد، ضمن اینکه سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان قول تامین ۱۰۰ میلیارد ریال را داده، اما مجوز آن هنوز صادر نشده است.
مدیرعامل آبفای خوزستان با بیان اینکه سلیمانی دشتکی هنگام بهره برداری از طرح آبرسانی امام علی (ع) در هویزه، قول پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال از مطالبات آبداران این استان داده، تصریح کرد: پس از پیگیری مقرر گردید این مبلغ به عنوان آب بهای ارتش و نیرو‌های مسلح به آبفا خوزستان پرداخت شود.
این مقام مسئول ادامه داد: از این اعتبار ۵۰ میلیارد ریال برای اهواز و ۴۵۰ میلیارد ریال برای آبداران روستایی سایر شهر‌های خوزستان پیش بینی شد، اما پس از ۲ روز این رقم به ۴۵۰ میلیارد ریال کاهش یافت و مقرر شد این اعتبار به صورت اسناد اوراق سه ساله باشد.
کرمی نژاد بیان داشت: با پیگیری لازم مقرر شد تا سازمان هدفمندی یارانه‌ها ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر از سوی وزارت نیرو برای پرداخت حقوق آبداران خوزستان به آبفا پرداخت کند.
وی از دیگر مشکلات آبفا را عقب افتادگی حقوق کارکنان آبفای شهری و بدهی به پیمانکاران عنوان و اظهار کرد: برای پرداخت حقوق عقب مانده نیرو‌های آبفای شهری خوزستان قرار است قطعه زمینی به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال به فروش برسد، زیرا بازداشت ذیحساب آبفای استان مشکلات آبفا را افزایش داد، چرا که برای برداشت پول از حساب نیاز به امضای ذیحساب است از طرفی با توجه به الکترونیکی بودن امضا، مسئول جایگزین حق امضا ندارد. با پیگیری به عمل آمده قرار است تا ۲ روز آینده این مشکل برطرف شود.
 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=23747

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار