پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 3 خرداد 1401 ساعت: 9:25 ب.ظ

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان: طرح های ناپخته نمی تواند اتحاد خوزستانی ها را از بین ببرد

خوزستان"عطرکارون" عبدالله ایزد پناه رئیس مجمع نمایندگان خوزستان طرح موضوع تفکیک استان خوزستان به شمالی و جنوبی را طرحی ناپخته و غیرکارشناسی اعلام و طرحی ناشدنی عنوان کرد..
خوزستان”عطرکارون” رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: تقسیم استان خوزستان به شمالی و جنوبی در مجلس اعلام وصول شده و یکی از نمایندگان استان خوزستان به همراهی نمایندگان چند استان دیگر بدنبال موضوع فوق هستند.

وی ادامه داد: اینکه طرح این چنینی با مخالفت ۱۷ نماینده استان خوزستان روبه رو است و تنها یک نماینده پای این کار ایستاده است، نشان از غیرکارشناسی بودن و ناپختگی آن دارد و طبیعتا هیچ برنامه و تفکر کارشناسی که بتواند ۱۷ نماینده استان را قانع کند مطرح نشده است و قطعا مقابل این طرح خواهیم ایستاد و مانع از اجرایی شدن آن خواهیم شد.

نماینده مردم ایذه و باغملک گفت: جای سوال دارد که چرا در برهه کنونی که تمام نمایندگان درگیر بررسی وزرای پیشنهادی هستند و از طرفی مردم خوزستان درگیر مسائل مختلف بی آبی، خشکسالی، تلف شدن دام ها و کشاورزی و همچنین بیکاری جوانان خود هستند چنین موضوع انحرافی در مجلس اعلام وصول می شود تا ذهن ها به سمتی دیگر برود و خوزستان نتواند برای آینده خود تصمیم مناسبی اتخاذ کند.

ایزدپناه بیان داشت: ما اکنون عبور از بحران ها را در حل مسائل و مشکلات مردم می دانیم و می طلبد هر ۱۸ نماینده خوزستان در مجلس با پیگیری های لازم مطالبات مردم را به سرانجام برسانند و این اقدام از سوی نمایندگان خوزستان و استانهای دیگر واقعا اقدامی غیرحرفه ای و کوته بینانه بوده است.
خوزستان اکنون درگیر مشکلات فاضلاب است، درگیر بیماری کرونا و حق آبه محیط زیستی برای تمامی رودخانه ها و تالاب ها و … است و امیدواریم این طرح اصلا در مجلس و در صحن مطرح نشود و ملغی شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه طرح های ناپخته این چنینی نمی تواند اتحاد مردم خوزستان را از بین ببرد گفت: برای اجرای هر طرحی ابتدا نیاز است اقدامات کارشناسی، بررسی موضوعات سیاسی، اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و … دیده شود و مزایا و معایب به سمع و نظر مردم هر منطقه ای که برنامه تفکیک آن اعلام می شود رسیده شود و در نهایت تصمیم گیری به نفع مردم باشد که در برهه کنونی و با توجه به مشکلات فراوانی که خوزستان دارد و طرح فوق مانع از رسیدگی نمایندگان استان خوزستان به حل مشکلات می شود، طبیعتا مخالفت خود را اعلام می کنیم و انتظار داریم مجلس و دولت به جای رسیدگی به موضوع فوق به فکر حل مشکلات مردم خوزستان باشند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=23915

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار