پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 7 خرداد 1401 ساعت: 8:43 ق.ظ

مشکل کنونی در خوزستان عادی انگاری کرونا است

خوزستان"عطرکارون"مهمترین عارضه کنونی در خوزستان عادی انگاری کرونا است به گونه‌ای که هر موقع، وضع قدری بهتر شود مردم رعایت شیوه های بهداشتی را فراموش می‌کنند....

خوزستان”عطرکارون”استاندار خوزستان گفت:عوامل متعددی همچون روابط فرهنگی قوی در خانواده‌ها، آداب و سنن خاص و برگزاری آیین‌های ملی و مذهبی در خوزستان باعث شده تا امروز وضعیت خوبی به لحاظ کرونا نداشته باشیم.مهمترین مشکل کنونی در خوزستان ،عادی انگاری کرونا

قاسم سلیمانی دشتکی افزود: رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی موجب شده که زحمات ستاد استانی مدیریت کرونا و دانشگاه علوم پزشکی کم رنگ‌تر شود لذا از مردم خوزستان تقاضا دارم به خاطر حفظ سلامت خود و خانواده‌های خود، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند چرا که این ویروس بسیار خطرناک و سرعت انتقال بالایی دارد.

استاندار خوزستان گفت: از مردم خوزستان می‌خواهم در صورت امکان از حضور در تجمع‌ها پرهیز کنند، زیرا ممکن است چند نفر در این اجتماع به طور ناخواسته مبتلا باشند و این افراد ناقل، بیماری را به بقیه منتقل کنند.

وی ادامه داد: امیدوارم با تلاش همه جانبه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، طرح شهید سلیمانی و کمک سایر دستگاه‌ها بتوانیم این بیماری را کنترل و به شرایط عادی برگردیم.

سلیمانی دشتکی گفت: بیماران هر شهرستان باید جزو آمار همان شهرستان لحاظ شوند تا علاوه بر کنترل بیماری، بتوان بیماران هر منطقه را شناسایی و از شیوع بیماری جلوگیری کرد.

وی به روند صعودی بیماری در آبادان، خرمشهر و شادگان اشاره کرد و افزود: گروهی متشکل از نماینده استانداری، دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و دادستانی به این مناطق اعزام خواهد شد تا وضعیت بیماری، بحث تست و رهگیری، روند واکسیناسیون و پشتیبانی از طرح شهید سلیمانی را در مبارزه با کرونا پیگیری کنند.

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه باید بیماری هر چه سریعتر در خوزستان مدیریت شود گفت: نباید اجازه دهیم که کمبود تجهیزات و دیگر موارد باعث فوت عزیزانمان بر اثر کرونا شود.

هم اکنون ۲۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۲ شهرستان نارنجی و پنج شهرستان زرد کرونایی هستند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24056

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار