پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 1 خرداد 1401 ساعت: 9:08 ب.ظ

ضرورت توجه دولت جدید به فرهنگ غنی دفاع مقدس

خوزستان"عطرکارون"این روزها مهمترین تیتر اخبار رسانه های کشور، معرفی وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس برای اخذ رای اعتماد است. دولتی که در یکی از مهمترین برهه های تاریخی قرار است کار خود را آغاز کند...

خوزستان”عطرکارون”این روزها مهمترین تیتر اخبار رسانه های کشور، معرفی وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس برای اخذ رای اعتماد است.

دولتی که در یکی از مهمترین برهه های تاریخی قرار است کار خود را آغاز کند. برهه ای که کشور به دلیل بی تدبیری های سالیان اخیر هم در مسائل داخلی و معیشت مردم دچار بحران است و هم در حساس ترین مقطع برای ارتباط با دنیا قرار دارد.

بی شک مردم صبور کشورمان با بینش عمیق و اعتمادی که به دولت آقای رئیسی کرده اند، آزمون و خطای دیگری را از هیئت دولت تازه نفس نمی پذیرند و انتظار دارند که جوانان با تجربه و انقلابی این دولت با الهام از فرهنگ غنی دفاع مقدس که وحدت و کار ایثارگرانه از مصادیق آن است بتوانند بر بحران ها و چالش های موجود غلبه کنند.

یکی از سفسطه های سالیان اخیر دولتمردان، استفاده ابزاری و شعاری از کلید واژه فرهنگ دفاع مقدس است، کلید واژه ای که خیلی ها اعتقاد دارند در صورت عمل کردن و تاسی به آن می توان بر بیشتر بحران های کنونی غلبه کرد.

فرهنگ دفاع مقدس یعنی وحدت و ایثار برای جلوگیری از سیلاب هولناک خوزستان، فرهنگ دفاع مقدس یعنی از خود گذشتگی در برابر طوفان ها و مشکلات سیستان و بلوچستان، یعنی شهادت برای حفظ و تامین امنیت و آسایش مردم، یعنی مبارزه با ویروس کرونا و دفاع جانانه از جان مردمی که در معرض خطر قرار گرفته اند.

آری، فرهنگ دفاع مقدس یعنی نهایت استفاده از داشته ها، مبارزه و مقابله با خطرات و تلاش برای به دست آوردن هر آنچه نیست. فرهنگ دفاع مقدس یعنی تراز سفره مسئول و مردم در یک سطح بودن، یعنی وحدت زیر پرچم مقدس میهن برای رسیدن به اهداف مشترک و تدبیر برای به دست آوردن بهترین نتیجه که رضایت خدا و خلق خدا در آن باشد.

انتظار افکار عمومی از دولت سیزدهم که معیارشان و شعارشان برگرفته از تفکرات انقلابی است این است که آستین همت بالا بزنند و در عمل به مردم ثابت کنند که از نسل باکری ها و بقایی ها و باقری ها هستند. باید مردم عزیزمان تلاش شان، همت بلندشان و صداقت در گفتار، کردار و رفتارشان را ببینند و لمس کنند و هر آنجا که نتوانستند به اهداف شان برسند هم صادقانه مشکلات را با مردم فهیم مان در میان بگذارند تا جایی برای تفرقه شیاطین نباشد.

رفع تحریم ها، اقتدار و امنیت کشور، شفافیت در عملکرد، مبارزه با فساد و تبعیض، خودباوری و اتکا به جوانان انقلابی و مستعد، وحدت کلمه و مردم داری همه از مصادیق واقعی و بارز به ارث مانده از فرهنگ دوران دفاع مقدس اند که باید مورد توجه دولتمردان آیت الله رئیسی قرار بگیرند.

همانگونه که تاریخ، شهادت می دهد ما در ۸ سال جنگ تحمیلی توانستیم با تمام تحریم ها و کمبودها بر ارتش بعث صدام و ده ها کشور حامی اش غلبه کنیم قطعا با بهره بردن از همین فرهنگ غنی هم می توانیم از این خاکریزهای سخت اقتصادی و سیاسی نیز عبور کنیم.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24146

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار