پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 4 خرداد 1401 ساعت: 3:52 ب.ظ

طی۱۴ ماه تحقق یافت ؛ انتقال ۲۸ میلیون بشکه نفت سنتزی به پالایشگاه‌ها توسط مناطق نفتخیز جنوب

خوزستان"عطرکاورن"مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از انتقال بیش از ۲۸ میلیون بشکه نفت سنتزی به پالایشگاه‌­های کشور توسط شبکه خطوط لوله و ایستگاه­‌های پمپاژ مناطق نفتخیز جنوب طی ۱۴ ماه گذشته خبر داد....

خوزستان”عطرکارون”به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نفتخیز، مهندس غلامرضا نورانی در این خصوص گفت: ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه­‌ها برنامه‌­ای است که از خرداد ماه ۱۳۹۹ تا کنون با هدف استفاده مطلوب و بهینه از مازاد میعانات گازی پارس جنوبی آغاز شده است.

وی با اشاره به میزان ارسال نفت سنتزی افزود: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب پس از دریافت نفت سنتزی از شرکت نفت فلات قاره (در پایانه بهرگان)، با استفاده از ظرفیت­‌های موجود خطوط لوله و ایستگاه­‌های پمپاژ و پس از اجرای اصلاحیه‌های لازم، بیش از ۲۰ میلیون بشکه را به پالایشگاه­­‌های آبادان و اصفهان و مابقی را به مخازن شرکت پتروامید آسیا و تأسیسات خارگ ارسال نموده است.

شایان ذکر است طرح ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه‌­ها در مناطق نفت­خیز جنوب، به واسطه وجود زیرساخت­ها و شبکه گسترده‌­ای از خطوط لوله جریانی  با اجرای اصلاحیه‌های مورد نیاز، با بهره­‌گیری از دانش و تلاش شبانه­ روزی کارکنان این شرکت به ویژه شرکت­ های نفت و گاز  مارون، آغاجاری، کارون و نظارت و هماهنگی  مدیریت تولید ستاد مناطق نفتخیز جنوب در بازه زمانی کوتاهی اجرایی شده است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24292

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار