پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 4 خرداد 1401 ساعت: 2:18 ب.ظ

تاکید بر استفاده از نخبگان برای حل مشکلات خوزستان

خوزستان"عطرکارون"نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: برای رفع مشکلات استفاده از فکر و دانش نخبگان ضروری است ...

خوزستان “عطرکارون”حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در نشست “سرمایه گذاری در صنعت توسط نخبگان ” گفت : ظرفیت‌هایی در کشور هست که می‌توان با تکیه و استفاده از آن‌ها بسیاری از مشکلات را برطرف کرد که یکی از این ظرفیت‌ها نخبگان هستند.
تاکید بر استفاده از نخبگان برای حل مشکلات خوزستان  + فیلم
وی با بیان اینکه هر کجا نخبگان ورود کردند موفق بوده ایم افزود: یکی از چالش‌هایی که در خوزستان با آن روبه رو هستیم آمار بالای بیکاری در بین جوانان است، و در نظام جمهوری اسلامی پرداختن به دغدغه جوانان و رفع مشکل بیکاری است.

امام جمعه اهواز ادامه داد: ساخت یکصد واحد صنعتی در خوزستان در دست پیگیری است که ۶۰ درصد از مسایل اجرایی این واحد‌ها حل شده و راه‌اندازی این واحد‌ها می‌تواند حدود یکصد هزار فرصت شغلی را در استان ایجاد کند.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه خام فروشی از جمله مشکلاتی است که کشور با آن مواجه است، افزود:با ساخت کارخانجات و واحد‌های تولیدی می‌توان این مواد خام را فرآوری، و به محصول تبدیل کرد که سود آوری بالایی را خواهند داشت.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد با تاکید بر توجه به اشتغال جوانان گفت: یکی از موانع بر سر راه تولید، کالای قاچاق است با این وجود جمعیت زیادی از جوانان در بخش قاچاق و یا دستفروشی مشغول به کار هستند؛ باید قبل از مقابله با این افراد به فکر ایجاد اشتغال و یا ساماندهی فعالیت آن‌ها بود تا به جامعه جوان بیکار استان اضافه نشوند.
تاکید بر استفاده از نخبگان برای حل مشکلات خوزستان  + فیلم
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان نیز در این نشست گفت: تولید باعث می‌شود که هر کشوری از وابستگی خارج، و امنیت آن کشور تامین شود؛ صادرات نیز یکی از عوامل سنجش قدرت اقتصادی یک کشور است که پایه و اساس قدرتمندی در صادرات، رونق تولید است.

امیرحسین نظری با بیان اینکه تولیدی اهمیت دارد که امکان رقابت با سایر بازار‌ها را داشته باشد افزود: توجه نداشتن به رقابت پذیری یکی از مشکلات بخش تولید است و یکی از اشتباهات سرمایه‌گذاران نیز اهمیت ندادن به امر رقابت پذیری است.

وی گفت: باید فضای سرمایه گذاری را توجیه پذیر کرد و شرایط باید به شکلی باشد تا افرادی که می‌خواهند سرمایه گذاری کنند با اطلاعات کامل و جامع فعایت کنند.

نظری با اشاره به اینکه ایجاد پروژه‌های هیدروکربنی مثل پتروپالایشگاه‌های در خوزستان می‌توانند موفق باشند بیان کرد: در چند سال اخیر با پیگیری انجام گرفته، طرح‌های خوبی در این بخش پایه گذاری شده است.

رییس سازمان صمت خوزستان ادامه داد: احداث پتروپالایشگاه در شهرستان‌های رامهرمز و بهبهان، آغاجاری و شادگان در دست پیگیری است که با راه اندازی آن‌ها ارزش افزوده بالایی برای خوزستان ایجاد خواهد شد.

وی گفت: یکی از مشکلاتی که بر سرراه ایجاد واحد‌های تولیدی وجود دارد نبود زمین است؛ متاسفانه شرکت نفت معارض بیشتر زمین‌های موجود در استان است و همین موضوع مشکلات زیادی را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است.

نظری ادامه داد: به عنوان مثال شهرک صنعتی شهرستان شوش پر شده، اما زمینی برای احداث شهرک صنعتی در این منطقه وجود ندارد.

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24358

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار