پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 1 خرداد 1401 ساعت: 10:45 ب.ظ

مراجعه روزانه بیش از ۶۰۰ نفر به بیمارستان رازی

خوزستان"عطرکارون"بیمارستان رازی اهواز با ۶ تا ۷ برابر ظرفیت در حال ارائه خدمت به بیماران کرونایی است،...

خوزستان”عطرکارون”رئیس بیمارستان رازی گفت: در ۱۰ روز گذشته میانگین مراجعه به بیمارستان روزانه بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ نفر بوده است.مراجعه روزانه بیش از 600 نفر به بیمارستان رازی

دکتر ماندانا قنواتی افزود :  در حال حاضر این بیمارستان با ظرفیت ۶ تا هفت برابری در حال ارائه خدمت به مراجعه کنندگان است.

وی  ادامه داد:  هیچ کدام از بخش‌های ما به روی بیماران و مراجعه کنندگان بسته نشده و همه واحد‌ها چه درمانی و چه پشتیبانی با همه توان به مردم ارائه خدمت می‌کنند.

رئیس بیمارستان رازی بیان کرد: شلوغ‌ترین بخش ما اورژانس است و بیشترین ورودی تریاژ ما ۷۵۵ نفر طی ۲۴ ساعت در هفته گذشته بوده که از این تعداد ۳۵۴ کارت بستری صادر شد که احتیاج به خدمات ویژه و تخصصی تری دارند.

دکتر قنواتی با اشاره به اینکه روزانه پنج تا هفت نفر از پرسنل بیمارستان رازی درگیر کرونا می‌شوند، گفت: در حال حاضر هر پرستار در هر شیفت کاری به ۲۰ بیمار ارائه خدمت می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر روزانه بین هشت تا ۱۴ بیمار در انتظار آی سی یو داریم که این مساله، بی‌رحمی دلتا و بدحال‌تر شدن بیماران را نشان می‌دهد، اما آمار فوتی بیمارستان رازی نسبت به سایر بیمارستان‌های استان خوزستان و دیگر نقاط کشور کمتر است.

رئیس بیمارستان رازی  ادامه داد: یک مشکلی که بین مردم و بیماران وجود دارد این است که وقتی بدحال می‌شوند به بیمارستان مراجعه می‌کنند در صورتی که اگر همان ابتدای بیماری که علائم کمتر است مراجعه کنند، بهتر و سریع‌تر می‌توان بیماری را مدیریت کرد.

دکتر قنواتی گفت: برای ارائه خدمات بهتر به بیماران تعداد تخت‌های آی سی یو را افزایش دادیم. تا جایی که ایمنی بیمارستان اجازه دهد به تمامی بخش‌ها ظرفیت جدید اضافه می‌کنیم.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24341

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار