پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 29 اردیبهشت 1401 ساعت: 9:11 ق.ظ

وزیر بهداشت:یک ثانیه هم برای واکسیناسیون نباید ‌تلف کنیم

خوزستان عطرکارون : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه باید رویکرد وزارت بهداشت "پیشگیری" باشد، گفت: تلاش می‌کنیم با سیاست‌های پیشگیرانه، مشکلات درمان را کاهش داده و اصلاح فرآیندها را بصورت ریشه‌ای حل کنیم...

 

وزیر بهداشت: هر بیمار کرونایی 30 تا 40 میلیون هزینه دارد/ یک ثانیه هم برای واکسیناسیون نباید ‌تلف کنیم

خوزستان عطرکارون:بهرام عین‌اللهی در نشست نهایی بازدید از مراکز درمانی و واکسیناسیون آذربایجان شرقی که با حضور استاندار و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه محموله‌های قابل توجهی از واکسن‌های خریداری شده در حال ورود به کشور است، اظهار داشت: برای جلوگیری از ازدحام، باید تعداد مراکز واکسیناسیون بیشتر شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حوزه بهداشت و مبارزه با کرونا را اولویت روز کشور دانست و افزود: معتقدم پیشگیری بهتر از درمان است و باید سیستم بهداشت و درمان کشور هم با رویکرد پیشگیری فعالیت کند.

وی تقویت موضوع پزشک خانواده و نظام ارجاع را از شاخص‌های مهم رویکرد بهداشت قبل از درمان دانست و ابراز داشت: تلاش می‌کنیم با سیاست‌های پیشگیرانه، مشکلات درمان را کاهش داده و اصلاح فرآیندها را بصورت ریشه‌ای حل کنیم.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ادامه، هزینه‌های درمان بیماران کرونایی را مابین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: سیاست‌های پیشگیرانه از جمله ترویج واکسیناسیون، استفاده از ماسک و پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند مردم و کشور را از تحمیل هزینه‌های زیاد جلوگیری کند.

عین اللهی، با اشاره به اینکه افزایش بیماری‌های غیرواگیر در کشور نگران کننده است، خاطر نشان کرد: مشکلات قلبی و عروقی، مشکلات فشار خون، دیابت و… باید قبل از وقوع پیشگیری کرده و به جای تعویض دریچه قلب، باید از مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی جلوگیری کنیم.

وی از مصرف دو برابری دارو در کشور نسبت به متوسط مصرف جهانی ابراز نگرانی کرد و گفت: برای واکسیناسیون حتی یک ثانیه هم نباید زمان را تلف کنیم و باید بصورت ضربتی بحث واکسیناسیون را به جلو ببریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در پایان، اهمیت دوران طلایی ۶ هفته‌ای تزریق واکسن را مورد اشاره قرار داد و افزود: واکسن به مقدار لازم برای واکسیناسیون تأمین شده و باید برای ۲۴ ساعته شدن مراکز واکسیناسیون و کاهش ازدحام در این مراکز برنامه ریزی و اقدام کنیم.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24483

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار