پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 4 خرداد 1401 ساعت: 3:18 ب.ظ

مدیر قرارگاه جهادی شهید همت خوزستان گفت: اجرای پویش جهادی درختکاری و توسعه فضای سبز دراستان باید فرهنگ سازی شود

به گزارش پایگاه خبری "عطر کارون " حمید رضا اکبری مدیر قرارگاه جهادی شهید همت خوزستان با اشاره به پویش جهادی درختکاری اظهار کرد:  انشالله با کمک و همیاری منابع طبیعی و اداره کل بحران استانداری خوزستان پویش درختکاری عظیمی را در سطح استان خواهیم داشت وی در ادامه بیان داشت :موضوع این پویش فقط درختکاری نیست، بلکه سعی براین است انشالله کمربند سبزی را برای نشاط مردم مهیا کنیم. .

به گزارش پایگاه خبری “عطر کارون ” حمید رضا اکبری مدیر قرارگاه جهادی شهید همت خوزستان با اشاره به پویش جهادی درختکاری اظهار کرد:  انشالله با کمک و همیاری منابع طبیعی و اداره کل بحران استانداری خوزستان پویش درختکاری عظیمی را در سطح استان خواهیم داشت وی در ادامه بیان داشت :موضوع این پویش فقط درختکاری نیست، بلکه سعی براین است انشالله کمربند سبزی را برای نشاط مردم مهیا کنیم .

وی افزود: این حرکت زیستی نیست، بلکه یک حرکت جهادی اجتماعی است، ایجاد فضای سبز یک اتفاق بسیار مهم و فوق‌العاده حائز اهمیت است، اما اگر بتوانیم در این راستا پیوندهای اجتماعی برقرار کنیم، هم مردم در مراقبت از درختان فعال خواهند بود، هم درختان برای مردم نافع هستند.

حمید رضا اکبری با بیان اینکه رهبر انقلاب نیز بر روی توسعه فضای سبز تأکید دارند برای این خاطر باید تلاش کنیم درختکاری عمومیت بیشتری پیدا کند .
در این جلسه هماهنگی آقای موسویان معاون منابع طبیعی استان خوزستان نیز بیان داشت: ما اعتقاد راسخ به این گونه حرکت های جهادی داریم در کنار گروه جهادی شهید همت خوزستان انشالله هر چقدر نیاز باشد به امر درختکاری خواهیم پرداخت.وی ادامه داد:ما امید داریم با کمک گروه جهادی شهید همت استان خوزستان بتوانیم بوستان های روستایی را گسترش داده و به سرانه سبز استان کمک شایانی بکنی
جعفر سعیدی مدیر گروه جهادی شهید همت شادگان نیز در این نشست بابیان نقشم مهم درخت در توسعه جاده های روستایی اظهار داشت : امید وارم این حرکت جهادی ما در سطح استان خوزستان به یک پویش ملی درختکاری تبدیل شود .
وی همچنین در ادامه با اشاره به راهبرد این حرکت جهادی اظهار داشت : کاشت درخت مانند تولد یک نوزاد می باشد که باید از آن مراقبت کرد، باید این فرهنگ‌سازی در بین مردم ایجاد شود.وی در پایان گفت : گروه‌های جهادی که پیشران‌های اجتماعی هستند، ودر موضوعاتی چون کرونا، سیل، زلزله و… ورود پیدا کرده‌اند و اکنون در موضوع محیط زیست که حتما یک امر اصیل و غیر فانتزی است، ورود می کنند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24561

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار