پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 1 خرداد 1401 ساعت: 9:03 ب.ظ

اربعین حسینی و دفاع‌مقدس، محوریت هفته گردشگری در خوزستان

خوزستان"عطرکارون"هفته گردشگری در خوزستان با توجه به همزمانی با ایام پایانی ماه صفر با محوریت اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد....

خوزستان”عطرکارون”سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان در نشست هماهنگی هفته گردشگری با محوریت اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس گفت: باتوجه به همزمانی این ۳ رویداد مهم، معاونت گردشگری در نظر دارد تا با ورود بسته گردشگری جنگ، یادمان‌ها و مکان‌رویداد‌های تاریخی، حوزه جنگ را به عنوان یک ظرفیت گردشگری به گردشگرانی که وارد مناطق جنگی استان می‌شوند معرفی کند.اربعین حسینی و دفاع‌مقدس، محورهای هفته گردشگری در خوزستان

پیمان نبهانی با بیان اینکه علاوه بر موارد گفته شده، بحث درآمدزایی از جمله مسائل مهم است افزود: با هماهنگی دیگر ستاد‌های ذیربط در هفته گردشگری، سعی داریم با اضافه کردن گردشگری جنگ در سبد آژانس‌ها، هم به تقویت ارزش‌های معنوی دفاع‌مقدس بپردازیم و هم با ایجاد رونق اقتصادی در این هفته باعث ایجاد اشتغال در استان شویم.

نبهانی اظهار داشت: ثبت‌ملی مکان‌رویداد‌ها و تصاویر بجا مانده از دوران دفاع‌مقدس ممکن است باعث پربارتر شدن پوشه جنگ در این هفته شود و مهم‌تر این‌که تلاش کنیم تا با ارائه یک بسته سفر مناسب برای راهیان نور، باعث رونق گردشگری در استان خوزستان شویم.

معاون فرمانده قرارگاه کربلا در این نشست گفت: باید بپذیریم که در فضای مجازی آن‌گونه که باید قوی نیستیم و باید تلاش بیشتری برای معرفی ارزش‌های معنوی دفاع‌مقدس در فضای مجازی صورت گیرد، یکی از عمده موارد مهم در حوزه فضای مجازی، پخش فیلم و مصاحبه فرماندهان دفاع‌مقدس در فضای مجازی است، ضمن اینکه باید با پیوند اربعین با موضوع گردشگری بهترین دستاورد ممکن را به دست آوریم.

سردار صفری موضوع تابلو‌ها و پلاکارد‌های ورودی شهرها، رعایت شیوه‌نامه‌های موجود توسط موکب‌ها، تأکید بر استفاده از ماسک و اهدای آن به زائران و گردشگران، تهیه عکس و فلش برای پخش موسیقی متناسب با این ایام در تاکسی‌های عبوری را از جمله موارد مهم که باید در این هفته مورد توجه قرار گیرند، عنوان کرد.

این مقام مسئول افزود: برای شناخت بهتر نسل جدید از حماسه آفرینی‌های دوران دفاع‌مقدس، صدا و سیما و تلویزیون باید نسبت به تولید فیلم با موضوع خوزستان فعالیت بیشتری کند، ما در بحث ۳۴ روز مقاومت و مستند‌نگاری تاریخی آن‌گونه که باید کار نکردیم. به‌خصوص درباره یکی از نادرترین عملیات‌های نظامی در دنیا یعنی والفجر ۸ بسیار به ندرت فیلم ساخته شده و این پسندیده نیست.

گفتنی است؛ تولید محتوا در حوزه بازی‌های رایانه‌ای با موضوع دفاع‌مقدس، تأکید روی مکان‌رویداد‌ها و تعریف رویداد برای یادمان‌های جنگ، سامان‌دهی موزه‌های روباز و مسیر‌های بازدید، بازسازی صحنه‌های جنگ برای جذب بیشتر گردشگر و استفاده بهینه از توان راهنمایان گردشگری صاحب اندیشه و ایجاد و ساماندهی محور‌های پیاده‌روی به سمت کربلا از دیگر موارد مصوب در این نشست به شمار می‌روند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24636

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار