پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 3 خرداد 1401 ساعت: 7:12 ب.ظ

بیمه شدن بیش از ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در خوزستان

خوزستان"عطرکارون"۴۴۳ هزار و ۵۶هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغ‌های خوزستان در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در برابر خشکسالی، آفات و کاهش شدید باردهی محصول زیرپوشش صندوق بیمه محصولات قرار گرفت...

خوزستان”عطرکارون”مدیر شعب بانک کشاورزی خوزستان گفت: در سال زراعی جاری که هم اکنون در روز‌های پایانی آن است تلاش شد تا نسبت به بیمه محصولات کشاورزی از طریق فرهنگ سازی گام‌های خوبی برداشته شود و با وجود برخی مشکلات از جمله کرونا سطح پوشش بیمه محصولات در خوزستان افزایش یابد.بیمه شدن بیش از ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی

جهانپور معماریان افزود: صندوق بیمه محصولات بانک کشاورزی بهترین نهاد برای تضمین محصولات کشاورزی در استان است و با توجه به شروع فصل کشت پاییزه، وقوع اتفاقات غیرمترقبه، شکننده بودن بخش کشاورزی، بیمه محصولات کشاورزی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی ادامه داد: موثرترین روش برای تضمین تولید محصولات کشاورزی، بیمه محصولات کشاورزی است و این روش می‌تواند در صورت بروز سوانح طبیعی از قبیل سیل، خشکسالی، تگرگ، سرمازدگی و آفات برای کشاورزان این اطمینان را ایجاد کند تا به کمک صندوق بیمه بانک کشاورزی سرمایه بیمه گذار به او برگردانده شود.

براساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ۸۷۸ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خوزستان در سال زراعی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ برای کشت پاییزه هدف‌گذاری شده که با احتساب کشت دایمی همچون نیشکر، کل زمین‌های زیرکشت استان به یک میلیون و ۴۳هزار هکتار خواهد رسید. تحقق برنامه کشت پاییزی به میزان ذخایر سد‌ها و بارندگی در این فصل بستگی دارد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24654

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار