پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 29 اردیبهشت 1401 ساعت: 10:18 ق.ظ

طرح غربالگری شنوایی کودکان سه تا پنج سال در خوزستان آغاز شد

خوزستان"عطرکارون"معاون توسعه امور پیشگیری اداره کل بهزیستی استان خوزستان از اجرای طرح غربالگری شنوایی کودکان سه تاپنج سال از شهریور جاری تا پایان امسال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در خوزستان خبر داد....
طرح غربالگری شنوایی کودکان سه تا پنج سال در خوزستان آغاز شد

خوزستان”عطرکاورن”علی حسن زاده روز شنبه بیان کرد: با توجه به اهمیت حس شنوایی در یادگیری و پیشرفت آموزشی کودکان، این طرح با هدف ردیابی و شناسایی اختلالات شنوایی در کودکان پیش از ورود به فرآیندهای آموزشی انجام می‌گیرد.

وی افزود: این  طرح پارسال به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مهدهای کودک در خوزستان اجرا نشد ولی امسال با همکاری مراکز مثبت زندگی زیر نظارت بهزیستی خوزستان و معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان و با مشارکت هفت شنوایی شناس از بخش غیردولتی و با رعایت کلیه شیوه‌نامه‌های بهداشتی آغاز شده است.

معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی خوزستان بیان کرد: در اجرای این طرح شنوایی شناسان همکار با اجرای سه آزمون استاندارد عملکرد بخش‌های مختلف سیستم شنیداری کودکان را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

سنین پیش از مدرسه، زمان طلایی یادگیری زبان و رشد مغز کودک است. کوچک‌ترین کم­ شنوایی حتی در یک گوش می‌­تواند بر آن تاثیرگذار باشد . آگاهی از بروز اختلال در شنوایی کودک و درمان سریع و به موقع آن اهمیت ویژه‌ای دارد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24862

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار