پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 7 خرداد 1401 ساعت: 9:08 ب.ظ

متخصص بیماری‌های‌ عفونی: کاهش سطح ایمنی پس از واکسیناسیون صحت ندارد

خوزستان"عطرکاورن"دکتر صرامی متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری بیمارستان بزرگ نفت اهواز گفت: شایعه افت سطح ایمنی بدن به دنبال تزریق واکسن به هیچ عنوان صحت ندارد و همه واکسن‌هایی که در کشور در حال تزریق هستند، باعث تولید آنتی بادی و افزایش مقاومت بدن در برابر ویروس کرونا می‌گردند...

خوزستان”عطرکارون”به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز، وی با اشاره به نگرانی برخی همکاران در خصوص کاهش سطح ایمنی بدن و مبتلا شدن به کرونا پس از تزریق واکسن گفت: واکسیناسیون به هیچ وجه موجب کاهش سطح ایمنی بدن و یا مبتلا شدن به بیماری کرونا نمی‌‌شود و اساساً هدف از ترریق واکسن، آماده و بیدار ساختن سیستم ایمنی و آموزش آن در جهت خنثی ساختن حمله ویروسی است.

وی افزود: کسانی که پس از تزریق واکسن، دچار علائمی از ابتلا به کرونا می‌شوند، اغلب کسانی هستند که با افراد مبتلا ارتباط داشته‌اند و یا در دوره نهفتگی بیماری هستند و ممکن است خودشان هم اطلاع نداشته باشند. ضمن اینکه همواره تاکید می‌شود اگر افراد متقاضی دریافت واکسن هرگونه علائمی از جمله تب، سرفه، آبریزش بینی، تغییر در صدا و … دارند می‌توانند با مشورت پزشک، واکسیناسیون خود را تا زمان رفع علائم به تأخیر بیاندازند.

دکتر صرامی ضمن ابراز خرسندی از ابلاغ وزیر نفت درخصوص لزوم انجام واکسیناسیون کارکنان صنعت نفت در دوماه آینده گفت: همه واکسن‌هایی که در کشور در حال تزریق هستند، حدود دو هفته پس از تزریق، باعث تولید آنتی‌بادی و افزایش مقاومت بدن در برابر ویروس کرونا می‌گردند و قطعاً از ابتلا به شکل شدید بیماری جلوگیری می‌نمایند؛ در نتیجه کارکنان صنعت نفت باید بدون هیچ‌گونه نگرانی و به‌منظور حفظ سلامت خود و دیگران، نسبت به انجام واکسیناسیون در مراکز معتبر اقدام نمایند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24890

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار