پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 1 خرداد 1401 ساعت: 10:31 ب.ظ

گسترش طرح ۳۱۳ در جهت پیشگیری و مدیریت آسیب‌های اجتماعی خانواده های نیازمند خوزستانی

خوزستان"عطرکارون"طرح ۳۱۳ باهدف پشتیبانی معنوی از خانواده‌های تحت حمایت در روستاهای مناطق محروم استان خوزستان اجرایی شد....

خوزستان”عطرکارون”جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد خوزستان در جلسه ویدئو کنفرانسی که با حضورحجت الاسلام والمسلمین هرمز مدیر کل فرهنگی وتربیتی کمیته امداد کشور برگزار شد،گفت: طرح ۳۱۳برگرفته از ۳۱۳نفر از یاران امام زمان (عج)می باشد که با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی وبه منظور ارتقاء زندگی مددجویان مناطق محروم با هدف ارائه خدمات فرهنگی و ارتقاء باورهای دینی و پیشگیری و مدیریت آسیب‌های اجتماعی در روستای کشور و به صورت پایلوت در خوزستان اجرا می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان ادامه داد : با هدف ایجاد ارتباط مستمر و مؤثر روحانیان با خانواده‌های مورد حمایت کمیته امداد از طریق فعالیت فرهنگی درصدد تحکیم بنیان خانواده و تقویت باور‌های دینی و کنترل آسیب‌های اجتماعی با محوریت مساجد طرح ۳۱۳ در خوزستان آغاز شد.
وی با اشاره به چگونگی اجرای این طرح افزود: طرح ۳۱۳ بنا به سیاست‌های فرهنگی آن مبنی بر بهره گیری از ظرفیت روحانیان وحوزه‌های علمیه در ارایه خدمات فرهنگی و ارتقای باور‌های دینی، ولی نعمتان انقلاب اسلامی در قالب تفاهمنامه همکاری مشترک بین مرکز مدیریت حوزه علمیه کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره)، اجرا می‌شود.
شیبه گفت: این طرح با هدف ایجاد ارتباط مستمر و مؤثر روحانیان با خانواده‌های مورد حمایت کمیته امداد از طریق فعالیت فرهنگی در قالب اجرای روضه‌های خانگی و تبلیغ چهره به چهره، درصدد تحکیم بنیان خانواده و تقویت باور‌های دینی و کنترل آسیب‌های اجتماعی با محوریت مساجد است.
وی افزود: شناسایی و معرفی خانوار مددجوی معیشت بگیر عادی یا چند خدمتی و تبصره ۱۴ که دارای نوجوان و جوان در خانواده باشند و معرفی به روحانیان مجری طرح مستقر در مناطق هدف، توجیه عوامل استانی و مبلغان و خانواده‌ها برای آشنایی با طرح، برگزاری دوره آموزشی ویدیو کنفرانس ویژه عوامل اجرایی طرح، برگزاری روضه خانگی طرح فلاح و سرکشی به خانواده‌ها طرح تبلیغ چهره به چهره از جمله برنامه‌های این طرح است.
شیبه گفت: از دیگر برنامه‌های این طرح برگزاری یک مجلس خانگی طرح فلاح به مدت ۳۰ دقیقه با هدف تقویت باور‌های دینی و افزایش منزلت اجتماعی خانواده، سه بار سرکشی از خانواده و اجرای طرح تبلیغی “چهره به چهره ” با هدف شناسایی و رفع مسایل و مشکلات فرهنگی و نیاز‌های معیشتی خانواده است.
مدیر کل کمیته امداد خوزستان بیان کرد: اقدامات مدیریتی روحانیان مجری طرح برای پیگیری مسایل اولویت دار خانواده‌های مشمول طرح ۳۱۳، شناسایی و اولویت بندی نیاز‌های فرهنگی و اجتماعی خانواده، شناسایی و اولویت بندی نیاز‌های معیشتی خانواده، در ۴۰ اداره اجرایی کمیته امداد در سطح خوزستان در قالب ۶ گام به مدت ۵ ماه اجرا خواهد شد.
شیبه در پایان اشاره کرد: راه اندازی مرکز نیکوکاری در روستا با مدیریت روحانی و تعدادی از خواهران و برادران توانمند و علاقمند روستا با هدف شناسایی و هم افزایی منابع وامکانات برای برطرف کردن مشکلات و نیاز‌های اولویت دار خانواده‌های مشمول طرح ۳۱۳ از دیگر مفاد این طرح است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=24953

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار