پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 1 خرداد 1401 ساعت: 10:41 ب.ظ

رسیدگی به بیش از ۹ هزار پرونده تعزیراتی درخوزستان

خوزستان"عطرکارون"تعداد ۹ هزار و ۱۳ فقره رأی گرفته و سایر پرونده‌ها در مرحله تحقیقات مقدماتی یا انتظار استعلامات و یا سایر فرایند‌های قانونی - قضایی هستند....

خوزستان”عطرکاورن”مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: از پرونده‌های رسیده در ماه‌های گذشته از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۹ هزار و ۱۳ فقره رأی گرفته و سایر پرونده‌ها در مرحله تحقیقات مقدماتی یا انتظار استعلامات و یا سایر فرایند‌های قانونی – قضائی در حال رسیدگی هستند.رسیدگی به بیش از ۹ هزار پرونده تعزیراتی درخوزستان

نعمت الله بیرانوندی افزود: قانون مبارزه با قاچاق یک قانون فراگیر است که همه مصادیق قاچاق زمینی – هوایی و دریایی و ورودی – خروجی را پوشش می‌دهد و اینکه مناطق آزاد قانون خاص یا معافیت‌های خاصی دارند، بحث جدایی دارد.

وی ادامه داد: برخورد با مصادیق قاچاق مربوط به فعل یا ترک فعلی است که باعث نقض تشریفات مرتبط با بحث واردات و صادرات کالا و ارز دارد، تابع یک نظام قانون مشخص و مدونی است و اگر هرگونه نقض تشریفات صورت گیرد چه در منطقه آزاد و چه در خارج از منطقه آزاد می‌تواند مصداق قاچاق قرار گیرد.

بیرانوندی خاطر نشان کرد: ممکن است در منطقه آزاد با وجود اینکه چگونگی واردات و صادرات و موارد مجاز و معافیت‌ها در قانون آمده است، اما از این موارد قانونی تخطی صورت گیرد که این امر می‌تواند نیز مشمول قاچاق شود.

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی خوزستان در خصوص رسیدگی به پرونده ماینر‌های ضبط شده گفت: در خصوص ماینر‌ها ضوابطی وجود دارد که استفاده از این وسیله به چه شکلی است و باید برگه سبز گمرکی باشد و طبق قانون باید مجوز بهره‌برداری از سازمان صمت و دیگر دستگاه‌ها را اخذ بشود تا بتوان این دستگاه را نصب و از آن استفاده کرد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=25064

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار