پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 7 خرداد 1401 ساعت: 9:09 ق.ظ

استاندار خوزستان: جایگاه خوزستان مطابق بامنابعش حفظ شود/ عرضه تیم نفت آبادان دربورس

خوزستان"عطرکارون"استاندار خوزستان گفت: خوزستان تأثیر مهمی در تأمین درآمدهای کشور دارد و ازاین‌رو جایگاه این استان مطابق با منابعش حفظ شود....

خوزستان”عطرکارون”صادق خلیلیان در حاشیه سفر به آبادان اظهار کرد: همان‌طور که نفت و گاز خوزستان صرف آبادانی مناطق دیگر می‌شود، این استان نیز حق آب‌های دارد و باید حق آبه آبادان، خرمشهر و خوزستان داده شود.

وی ادامه داد: باید توازنی بین نفت خوزستان و دریافت حق آبه وجود داشته باشد و با این شرط این سمت را پذیرفتم.

استاندار خوزستان، رونق اقتصاد را راهکاری رفع مشکلات خوزستان دانست و بیان کرد: راه حل مشکلات خوزستان اقتصادی است که در این راستا باید اقتصاد را سروسامان، تولید را افزایش و بیکاری را کاهش داد.

وی به تعطیلی ۵۰ درصد از صنایع منطقه اشاره کرد و گفت: یک کمیته تحقیقاتی برای بررسی مشکلات تعیین خواهد شد تا مشکل تعطیلی این صنایع در استان خوزستان حل شود.

خلیلیان در ادامه به اشاره به بازدیدهای انجام شده به مشکلات آبادان و خرمشهر پرداخت و گفت: کافی است به شهرهای آبادان و خرمشهر نگاه کرد، قرار نبود بازسازی این دو شهر ۳۳ سال طول بکشد، جای سوال است که بودجه‌های اختصاص داده شده به این دو شهر کجا هزینه شده و مزیت منطقه آزاد اروند برای مردم چه بوده است؟

وی اظهار کرد: منطقه آزاد اروند به‌تدریج از کارکرد و اهداف خود دور شده و حاکمیت در منطقه آزاد اروند از دوگانگی گذشته و به سه‌گانه تبدیل شده است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه نرخ بیکاری در آبادان و خرمشهر ۵ درصد بالاتر از میانگین کشوری است، افزود: دیده شده که دستگاه‌ها خودشان مانع کار یکدیگر می‌شوند و یکی از راهبردهای اساسی زندگی مسئولان در کنار مردم است تا مشکلات را لمس کنند و وجود مدیران نباید پروازی پذیرفتنی نیست.

وی ادامه داد: اختیارات و بودجه کافی در اختیاراست و فرصت مناسبی برای توسعه این دو شهرستان فراهم شده است.

خلیلیان، ثبت نشدن دفاتر برخی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی همچون شرکت‌های نفتی در شهرهایی به‌جز منطقه را نیز از موانع توسعه استان خوزستان به‌ویژه آبادان و خرمشهر دانست و گفت: مالیات‌های شرکت‌های دفتر مرکزی باید به همین شهر پرداخت شود و این شرکت‌ها باید پول‌های خود را در بانک‌های همین منطقه ذخیره کنند.

استاندار خوزستان به برشماری موانع پیشرفت خوزستان پرداخت و اظهار کرد: فساد ستیزی و جلوگیری از رانت و گماردن مسئولانی که در شأن و جایگاه مردم خوزستان نیست، عامل کاهش مشکلات و توسعه اقتصادی دو شهرستان آبادان و خرمشهر است و اگر قوانین رعایت و با رانت‌خواری مبارزه شود، مشکلات در منطقه حل خواهد شد.

خلیلیان در بخش دیگری از سخنانش وضعیت تیم فوتبال صنعت نفت آبادان را یادآور شد و گفت: من نیز طرفدار تیم صنعت نفت آبادان هستم و معتقدم می‌توان تیم صنعت نفت آبادان را به بخش خصوصی واگذار کرد و وزارت نفت باید به وظایف خود در قبال صنعت نفت عمل کند و اگر این وزارتخانه تیم صنعت نفت آبادان را نمی‌خواهد این تیم را در بورس عرضه کند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=25135

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار