پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 10 تیر 1401 ساعت: 1:05 ق.ظ

تولید بیش از یک میلیون بشکه نفت با تکمیل طرح‌های غرب کارون

خوزستان"عطرکارون"مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران : سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیارد دلاری برای تکمیل طرح‌های نفتی غرب کارون مورد نیاز است .

خوزستان”عطرکارون”محسن خجسته مهر با بیان اینکه برای تکمیل طرح‌های غرب کارون سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیارد دلاری مورد نیاز است، بر لزوم تغییر فرمت کلی قرارداد‌های نفتی به منظور جلوگیری از طولانی شدن زمان قرارداد‌ها و افزایش بهره وری تاکید کرد .

وی گفت: لازم است برای حصول نتایج بهتر در حوزه غرب کارون، در فرمت قرارداد‌های پیمانکاری شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) بازنگری شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بر لزوم اجرای سریع و مطابق برنامه طرح‌های میادین نفتی مشترک غرب کارون تاکید کرد و گفت: در بسیاری از موارد، تاخیر‌ها و کاستی‌های انجام شده در حیطه توسعه این میادین به دلیل نقص در قرارداد‌های منعقد شده میان شرکت متن و پیمانکاران بوده است.

معاون وزیر نفت میادین مشترک نفتی غرب کارون را به عنوان اولویت‌دارترین پروژه مجموعه شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد و خطاب به مدیرعامل جدید شرکت مهندسی و توسعه نفت تاکید کرد که انتظار دارد تا فرآیند توسعه میدان مشترک آزادگان جنوبی تا یک سال دیگر به اتمام برسد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم فرآیند توسعه فاز دوم میدان‌های آزادگان شمالی و یادآوران را به همراه توسعه میدان آزادگان جنوبی و یاران به سرانجام برسانیم به حدود ۱۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز داریم.

خجسته مهر بر لزوم تامین پروژه‌ها در اجرای طرح‌های مذکور، با تکیه بر توان وساخت داخل نیز تاکید کرد و گفت: با توسعه میادین غرب کارون، تولید بیش از یک میلیون بشکه نفت در این منطقه محقق می‌شود که این موضوع خود به عنوان یکی از اولویت دارترین طرح‌های شرکت ملی نفت ایران مطرح است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=26896

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار