پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 9 تیر 1401 ساعت: 11:22 ب.ظ

واکسینه شدن بیش از ۵۰ درصد جمعیت خوزستان

خوزستان"عطرکارون"تاکنون ۵۱.۸ درصد جمعیت کل استان زیر پوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند در حالی که متوسط کشور ۶۱ درصد است.

خوزستان”عطرکارون”رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: ۶۸.۵ درصد از افراد بالای ۱۲ سال خوزستان یک نوبت و ۳۷ درصد نیز هر ۲ دُز واکسن را دریافت کرده اند.

دکتر محمد علوی با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان افزود: در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌ها در خوزستان ۴۸ درصد بوده در حالی که حد مطلوب آن بالای ۸۵ درصد است. همچنین اجرای طرح شهید سلیمانی تقریباً کمرنگ و میزان واکسیناسیون نسبت به استان‌های همجوار پایین‌تر است.

وی ادامه داد: پوشش واکسیناسیون در افراد بالای ۱۸ سال استان ۶۹.۵ درصد بوده در حالی که متوسط کشوری بیش از ۷۵ درصد است. میزان واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال در استان‌های مجاور همچون لرستان، ایلام، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، هرمزگان و چهارمحال وبختیاری به ترتیب ۷۳، ۷۱.۵، ۷۸، ۷۲، ۸۵ و ۷۵ درصد است.

علوی با اشاره به سرعت پایین واکسیناسیون در استان خوزستان خاطر نشان کرد: سرعت واکسیناسیون در کشور ۱.۵۳ درصد بوده که این رقم در خوزستان پایین‌تر است. لازم است اداره‌ها و بانک‌ها مصوبات ستاد استانی کرونا در خصوص ارائه کارت واکسیناسیون از مراجعان را جدی بگیرند.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: متاسفانه اداره‌ها و بانک‌های استان اصراری بر اجرای مصوبه‌های ستاد کرونا نداشته و همه چیز در حد حرف است در حالی که استان‌های همجوار مصوبه‌های ستاد کرونا را اجرا می‌کنند.

اکنون ۲ شهرستان خوزستان در وضعیت نارنجی، ۱۳ شهرستان زرد و ۱۲ شهرستان آبی کرونایی هستند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=26927

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار