پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 9 تیر 1401 ساعت: 9:43 ب.ظ

پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سالروز حمله موشکی به مدرسه بهبهان

خوزستان"عطرکارون"سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت چهارم آبان، سالروز شهادت ۷۴ دانش آموز و معلم بهبهانی در حمله موشکی ارتش بعث، پیامی صادر کرد.

خوزستان”عطرکارون”علیرضا کاظمی در متن پیام خود آورده است: ایثار و شهادت در راه آرمان‌های وطن جزیی جدایی ناپذیر از فرهنگ غنی ایرانیان به ویژه در معلمان سلحشور و دانش آموزان برومند است. همانانی که در جای جای تاریخ با نثار جان والای خود حماسه‌ها آفریدند. چهارم آبان ۱۳۶۲یادآور روزی افتخارآمیز در تاریخ ۸سال دفاع مقدس است و سندی است بر حقانیت دفاع همه جانبه و فداکارانه مردم ایران اسلامی در برابر تمامی مستکبران و ظالمان.

وی در ادامه نوشت: در این روز ۷۴ دانش آموز و معلم مدرسه شهید حمدالله پیروز بهبهان مظلومانه و طی حمله موشکی بزدلانه ارتش بعث به فیض شهادت نائل می‌شوند و در کنار سایر شهدای دانش آموز و معلم و مدارسی که در جنگ تحمیلی مورد هجوم و حمله ناجوانمردانه قرار گرفتند، بار دیگر درس مردانگی و فرزانگی به جهانیان می‌دهند و به ظالمان تاریخ اثبات می‌کنند که در راه کسب علم و دانش، جان والای خود را نیز فدا می‌کنند.

سرپرست آموزش و پرورش افزود: بی شک فداکاری و ایثارگری این شهدای عزیز همواره بر تارک تاریخ تعلیم و تربیت کشور می‌درخشد. پر واضح است که ترویج آموزه‌های ایثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بین دانش آموزان کشور با تأسی به راه این شهدای والامقام وظیفه اصلی آموزش و پرورش در همه سطوح است.

کاظمی عنوان کرد: شهادت این معلمان و دانش آموزان والامقام، یادآور مظلومیت شهدای کربلا در راه آرمان هاست که با ایثار جان خود درس بزرگی به همه آزادی خواهان تاریخ آموختند. اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ فرهنگیان و دانش آموزان کشور در کنار مردم شریف استان خوزستان، مردم ولایتمدار بهبهان و خانواده این شهدای عزیز و والامقام، یاد این فرشتگان آسمانی را گرامی می‌دارم و از خداوند متعال مسئلت دارم تا روح این شهدای بزرگوار را با اولیا و صلحا محشور کند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=26939

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار