پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 16 تیر 1401 ساعت: 11:46 ق.ظ

استاندار خوزستان عنوان کرد؛ آماده‌سازی مدارس زلزله‌زده اندیکا ظرف یک ماه / ارزیابی اولیه از ۸۰۰ واحد آسیب‌دیده

خوزستان"عطرکارون"استاندار خوزستان با بیان این که مدارس مناطق زلزله زده اندیکا ظرف یک ماه آماده خواهند شد، گفت: همچنین پرونده ۸۰۰ واحد آسیب دیده، تکمیل و ارزیابی اولیه آن انجام شد.

خوزستان”عطرکارون”صادق خلیلیان در پایان جلسه قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده خوزستان، اظهارکرد: تقسیم کاری بین دستگاه‌ها انجام شده بود که از هر دستگاه نیز گزارش کار گرفتیم. خوشبختانه بحث مربوط به تکمیل پرونده واحدهایی که باید احداث شوند به اتمام رسیده است.

وی با بیان این که واحدهایی که باید بازسازی و تعمیر شوند نیز ۱۹۵۰ واحد هستند، افزود: از این تعداد پرونده ۸۰۰ واحد تکمیل و ارزیابی اولیه آن نیز انجام شده و می‌توانند هم اکنون عملیات بازسازی را جهت این تعداد واحد شروع کنند و به محض این که مصوبه دولت ابلاغ شود، اعتبار در اختیار خانوارها قرار می‌گیرد تا ما بتوانیم از فرصت بازسازی به بهترین شکل استفاده بکنیم.

استاندار خوزستان گفت: قرار شد ۵ واحد مدرسه آسیب دیده نیز نوسازی و بازسازی شوند و در عین حال ۶۰ مدرسه هم داریم که باید از طریق تعمیرات و یا اختصاص کانکس فعال شوند که ظرف یک ماه به بهره‌برداری خواهند رسید و انشاءالله کار بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده را تا آخر آبان ماه به تدریج و به صورت هر واحد آموزشی که آماده شد، خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: در خصوص برخی از ضروریات هم تصمیم‌گیری شد که به تدریج برخی از عشایر که به منطقه برمی‌گردند، ضروریات زندگی مثل چادر یا برخی از مایحتاج عمومی در اختیار این دسته از هموطنان هم قرار بگیرد.

خلیلیان گفت: در عین حال برخی از مایحتاج ضروری علاوه بر سهمیه عادی مانند آرد هم تا ۲۰۰ کیسه بیشتر تخصیص داده می شود که ۵۰۰ کیسه در منطقه در حال توزیع است و ۱۵۰۰ کیسه هم از امروز توسط امور عشایر و تعاون روستایی ارسال خواهد شد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=26979

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار