پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 9 تیر 1401 ساعت: 11:53 ب.ظ

توزیع هشت هزار بسته نوشت افزار بین دانش‌آموزان نیازمند

خوزستان"عطرکارون"هشت هزار بسته نوشت افزار در قالب طرح مهر تحصیلی به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان، بین دانش‌آموزان نیازمند استان توزیع شد.

خوزستان”عطرکارون”مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان گفت: اوقاف به دور از تشریفات و سیاسی کاری در راستای گفتمان انقلاب اسلامی و به فرمان رهبر معظم انقلاب در تمام عرصه‌ها و ماموریت‌های محوله ورود می‌کند.

حجت الاسلام مرتضی خاکباز افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه در تمام حوادث در کنار مردم بوده و به این خدمت رسانی افتخار می‌کند.

وی ادامه داد: سه مدرسه دارالایتام تحصیل دانش آموزان نیازمند در کشور توسط خیران ساخته شده که یکی از این مدارس در آبادان احداث شده است.

خاکباز خاطر نشان کرد: تبلیغ فرهنگ حسنه وقف را در جامعه ضروری دانست و افزود: وقف، کار حسنه‌ای است که ثواب آن در طول زمان جاری است و هر چه که این کمک‌ها و موقوفات بیشتر باشد منفعت بیشتری برای مردم در پی دارد.

وی موازی‌کاری را مشکلی اساسی در خدمت رسانی به محرومان دانست و ادامه داد: دستگاه‌های مختلف در امر کمک به نیازمندان مشارکت دارند که حذف این موازی‌کاری این کمک‌ها را موثرتر می‌کند.

همچنین مسوول سازمان بسیج دانش‌آموزی خوزستان نیز در این آیین با اشاره به اجرای پویش “همکلاسی مهربان” توسط سپاه، ولی عصر (عج) خوزستان گفت: ۲۰ هزار بسته نوشت افزار در قالب این پویش در خوزستان تهیه و میان دانش‌آموزان نیازمند استان توزیع شد.

سرهنگ امیر قمرزاده افزود: شیوع کرونا و غیر حضوری برگزار شدن کلاس‌های درس موجب شد تا تهیه تبلت دانش آموزان نیازمند در دستور کار قرار گیرد و در این رابطه شمار قابل‌توجهی تبلت به همت خیران تهیه، و میان این دانش‌آموزان توزیع شده است.

وی گفت: در راستای عمل به رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب و حمایت از تولیدات داخل، تمام نوشت افزار تهیه شده از تولیدات با کیفیت داخلی هستند.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان، نیز در این آیین با بیان اینکه ۱۳۰ هزار خانواده زیرپوشش این کمیته هستند گفت: جمعیت هدف این کمیته در خوزستان بالغ بر ۳۳۰ هزار نفر است.

حافظ منصوری هم افزایی میان دستگاه‌های مختلف خدمت رسان را ضروری دانست و افزود: کمیته امداد بانک کاملی از مددجویان و نیازمندان خوزستان در اختیار دارد که این بانک اطلاعاتی می‌تواند مبنایی برای کمک به نیازمندان باشد.

وی ادامه داد: بانک اطلاعاتی کمیته امداد امام خمینی (ره) از نیازمندان خوزستان این امکان را دارد که بر اساس اطلاعات سایر نهاد‌های خدمت رسان، تکمیل‌تر شود.

منصوری گفت: این کمیته پارسال با همت گروه‌های جهادی بسیج سپاه و خیران خوزستان، هشت هزار تبلت میان دانش‌آموزان استان توزیع کرد ضمن اینکه در این مدت سه هزار جهیزیه نیز بین نوعروسان نیازمند خوزستان توزیع شد.

وی ادامه داد: ۵۳ هزار دانش آموز و هفت هزار دانشجو در خوزستان زیرپوشش این کمیته هستند.

در این آیین همچنین از چند نفر از واقفان برتر و خیرین بقعه ساز خوزستان، و نیز برپاکنندگان موکب‌های اربعین، هیات امنا و خادمان برتر مساجد در خوزستان تجلیل شد.

 

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=26989

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار