پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 16 تیر 1401 ساعت: 11:53 ق.ظ

وبینار زندگی شاد از نگاه رسول اکرم (ص) و اهل بیت (ع) برگزار شد

خوزستان"عطرکارون"حجت‌الاسلام موسوی‌ والا با بیان این جمله که زندگی ائمه‌ معصومین (ع) سراسر نور معرفت است، افزود: در سیره پیامبر اکرم (ص) آمده است که وقتی یکی از اصحاب خود را غمگین می دید، او را با شوخی کردن شاد می کرد و می فرمود: «خداوند نفرت دارد از ترش رویی فرد در چهره برادرش». همین رویه برای ائمه‌ معصومین (ع) هم صادق است. اساس اسلام بر مهربانی و گذشت استوار است، از همین رو حضرت محمد (ص) را پیامبر رحمت و مهربانی خطاب می‌کنند.
وبینار زندگی شاد از نگاه رسول اکرم (ص) و اهل بیت (ع) برگزار شد
خوزستان”عطرکارون”مولف کتاب خانواده خوب من در ادامه گفت: بهترین الگو برای زندگی کردن مراجعه به نحوه‌ی سیر و سلوک ائمه‌ معصومین (ع) است. جایی که ایشان در اوج سختی‌ها و با وجود بی‌مهری‌های فراوان از سوی حاکمان، با خوش‌رویی و گذشت در میان مردمان زندگی می‌کردند. امام علی (ع) می فرماید: «خوشحالی تو از چیزی باشد که در آخرت برایت مفید است و اندوهت برای از دست دادن چیزی از آخرت باشد. آنچه از دنیا به دست می آوری، تو را خشنود نسازد و برای آنچه در دنیا از دست می دهی، زاری کنان تاسف مخور». در واقع توجه به همین دو‌ جمله می‌تواند عاقبت‌ به خیری را برایمان به دنبال داشته باشد.
حجت‌الاسلام موسوی‌ والا اشاره‌ای هم به شکرگذاری همیشگی از نعمات خداوند داشت و در ادامه گفت: برای زیستن، نفس کشیدن، حضور در میان عزیزان و هر آنچه که خداوند به ما ارزانی داشته باید شکرگذار باشیم. در گذر زمان مشکلات و مسائل مختلف گریبان‌گیر افراد می‌شود، اما مشکلات دلیلی برای روی گرداندن از آفریدگار نیست. تشکر کردن از خداوند مهربان و افراد دیگری که به ما کمک می‌کنند،‌ علاوه بر ایجاد انگیزه، باعث  تقویت روحیه و حرکت به سمت تزکیه نفس می‌شود.
کارشناس خانواده از مصادیق شکرگذاری به نعمت زیستن اشاره کرد و در ادامه گفت: به دلیل شرایط و نعمت‌هایی که خداوند به شما عطا کرده است شکرگزاری کنید و به دلیل کمک‌هایی که دیگران در شرایط مختلف به شما می‌کنند از آن‌ها تشکر کنید و به همکاران، دوستان، بچه‌ها و دیگر افرادی که در زندگی شما هستند، بازخورد سازنده دهید و آن‌ها را تشویق کنید که در زندگی و کار خود عملکرد بهتری داشته باشند. تشویق کردن مداوم دیگران را به عنوان یک عادت در ذهن خود تبدیل کنید.
گزارش خبرنگار ما حاکی است، بخش بعدی این وبینار که با همکاری واحد آموزش و توسعه منابع انسانی، ستاد اقامه نماز و روابط عمومی برگزار شد، با پرسش و پاسخ همکاران همراه بود.
گفتنی است، در پایان به قید قرعه به ۱۴ تن از شرکت کنندگان در این دوره آموزشی کمک هزینه سفر زیارتی مشهد مقدس اهدا شد.
 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=26995

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار