پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 13 تیر 1401 ساعت: 4:22 ب.ظ

بازدید رییس سازمان بازرسی کشور از تاسیسات نفتی خوزستان

خوزستان"عطرکارون"حجت‌الاسلام حسن درویشیان پس از ورود به استان خوزستان از تاسیسات نفتی شرکت نفت و گاز کارون و طرح آماک در منطقه نفتی کریت کمپ اهواز بازدید کرد

خوزستان”عطرکارون” وی در بازدید از تاسیسات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، موضوعات زیست محیطی در زمینه گاز‌های آلوده و رفع موانع تولید را با حضور مسئولان نفتی خوزستان بررسی کرد.

حجت‌الاسلام حسن درویشیان در این بازدید و نشست بر رسیدگی سریع به مشکلات زیست محیطی و پیگیری مسئولیت‌های اجتماعی نفت با تلاش مدیران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و محیط زیست تاکید کرد.

رییس سازمان بازرسی کشور در اهواز گفت: جمع‌آوری نکردن فلر‌های نفتی (گاز‌های همراه با نفت)، ۲ زیان بزرگ مالی و زیست محیطی به همراه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از تاسیسات طرح آماک (جمع‌آوری گاز‌های همراه با نفت) در اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: طرح آماک محل جمع آوری گاز‌های همراه تولید نفت است که در این تاسیسات گاز‌های همراه با نفت به جای سوزانده شدن، به گاز شیرین برای مصارف داخلی تبدیل می‌شوند.

وی افزود: یکی از معضلاتی که به این سازمان گزارش شده مربوط به آلودگی‌های ناشی از فلر‌های نفتی است که باید طبق ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه، جمع آوری و برای مصارف داخلی استفاده می‌شدند.

رییس سازمان بازرسی کشور ادامه داد: طرح آماک به طور کامل در استان انجام نشده به همین دلیل ضرر و زیان‌هایی را برای استان و کشور به همراه داشته است.

وی گفت: این زیان‌ها شامل هدر رفت سود حاصل از این نعمت الهی است که سوزانده می‌شود که طبق برآورد انجام گرفته سه میلیارد دلار در سال هدر می‌رود و اگر تبدیل به محصول شوند چند ۱۰ میلیارد دلار برای کشور سودآوری دارند.

درویشیان افزود: همچنین سوزاندن این گاز‌ها آثار زیست محیطی به دنبال داشته و مشکلات و امراضی را برای اهالی و مردم این منطقه ایجاد می‌کند.

رییس کل سازمان بازرسی کل کشور در ادامه این سفر از کارخانه جمع آوری گاز‌های همراه در خوزستان بازدید کرد.

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27043

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار