پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 12 تیر 1401 ساعت: 12:36 ق.ظ

درخواست رییس کل دادگستری خوزستان برای حل مشکلات استان

خوزستان"عطرکارون"رییس کل دادگستری خوزستان در گفتگو با رییس قوه قضاییه خواستار رفع مشکلات استان در دستگاه قضایی شد .

خوزستان”عطرکارون”حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی در دیدار رئیس قوه قضاییه با قضات خوزستان در اهواز گفت :  تقویت و تکریم نهاد مقدسی مثل قوه قضاییه که ارائه کننده عدل و داد در جامعه اسلامی است، می‌تواند با به کارگیری جوانان عالم و متعهد، هدف ذات اقدس الهی و انبیا را که برقراری عدل در جامعه اسلامی است را محقق کند.

رییس کل دادگستری خوزستان  افزود : در مدت بیش از دو سال اخیر تمام خود را برای بهبود وضعیت ارتقا جایگاه دادگستری استان به کار بسته ام تا با روحیه تعاون و رعایتِ شان کارکنان بر اساس موازین شرعی و قانونی بتوانیم وظایف خود را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به مشکلات دادگستری خوزستان نیز گفت: عدم اختصاص حق مناطق جنگی به شهرستان‌های محروم کارون، باوی و کرخه، فشار حداکثری کاری به کارکنان به دلیل کمبود شدید نیروی انسانی، فقدان مکان و کمبود شدید فضای اداری در شهر‌های اهواز، کارون و مسجدسلیمان از جمله مشکلات دستگاه قضا در خوزستان است.

رییس کل دادگستری خوزستان با بیان این که تقاضا برای خروج قضات از خوزستان بالا است، گفت: اشتغال به خدمت ۵۰ درصد از قضات غیربومی در استان و تقاضای قضات برای خروج از استان از دیگر مشکلات دستگاه قضایی استان است. با خروج قضات از خوزستان سن قضایی در خوزستان به ۵.۵ سال رسیده است و این مساله نشانه خوبی نیست.

وی افزود: نارضایتی کارکنان در خصوص مواردی از جمله کمبود خدمات رفاهی معیشتی درمانی، بدی آب و هوا و عدم تناسب حق محرومیت، فقدان منازل سازمانی و کمبود شدید تجهیزات اداری، از دیگر مشکلات است.

رییس کل دادگستری خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده نیز اظهار کرد: در سال گذشته ۱۰ شعبه حقوقی، ۳ شعبه کیفری و ۴ شعبه خانواده به شعب دادگستری در خوزستان اضافه شد.

مرادی بیان کرد: تشکیل و افتتاح مجتمع قضایی تجاری و بازرگانی در خوزستان پس از تهران، شایسته سالاری در گزینش مدیران، جهت دار کردن پرداخت‌های ۲۵ درصد و تعیین تکلیف پرونده‌های معوق از دیگر اقدامات انجام شده در دادگستری خوزستان بوده است.

وی افزود: تلاش خواهیم کرد تا پایان سال تعداد پرونده‌های معوق را در استان به حداقل برسانیم.

 

رییس کل دادگستری خوزستان با ارایه پیشنهاداتی، گفت: اصلاح ضوابط و شرایط خروج قضات، پالایش مستمر زندان‌ها و استفاده و توسعه سامانه پابند الکترونیک، اعطای مجوز خاص به منظور جذب نیروی اداری و جبران کاستی‌های نیرو‌های اداری از پیشنهاداتی است که می‌تواند با عملی شدن آن‌ها شاهد حل برخی از مشکلات دادگستری استان باشیم.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27071

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار