پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 12 تیر 1401 ساعت: 1:24 ب.ظ

هشدار سطح نارنجی، تشدید سامانه بارشی در خوزستان

خوزستان"عطرکارون"اداره کل هواشناسی خوزستان با پیش بینی تشدید سامانه بارشی در استان هشدار نارنجی صادر کرد ...

خوزستان”عطرکارون”مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی از اواسط وقت روز جمعه هفتم آبان در استان و اعلام هشدار سطح نارنجی گفت : این سامانه رگبار باران همراه با رعد وبرق، احتمال ریزش تگرگ، وزش باد متوسط گاهی تند باد لحظه ای به همراه دارد .

محمد سبزه زاری با اشاره به تداوم فعالیت این سامانه تا اواخر وقت روز یکشنبه نهم آبان در استان افزود : منطقه اثر این سامانه در ارتفاعات شمال، شمال شرق، شرق) حسینیه، سردشت و شهیون دزفول، لالی، قلعه خواجه، اندیکا. ایذه، دهدز و باغملک خواهد بود .

وی با اشاره به احتمال شکستگی درختان، صاعقه و کاهش دید موقتی واحتمال آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب در برخی مناطق، طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق کوهستانی نسبت به  در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی ناشی از رعد و برق و تگرگ، وزش باد و صاعقه هشدار داد .

سیزه زاری افزود : همچنین با توجه افزایش سرعت باد و ارتفاع موج از امروز تا هشتم آبان در شمال خلیج فارس مناطق ساحلی و فراساحلی  احتمال افزایش ارتفاع موج تا ۶ فوت نیز وجود دارد که موجب  پاره شدن تور‌های صیادی، احتمال غرق شدن قایق‌های کوچک و شناور‌های سبک می شود .

وی در این زمینه نسبت به ممنوعیت تردد قایق‌های سبک و تفریحی، ممانعت از انجام فعالیت‌های شیلاتی، محدود کردن انجام فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحل به ساکنان منطقه توصیه کرد .

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27099

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار