پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 13 تیر 1401 ساعت: 4:41 ب.ظ

لزوم مرتفع شدن مشکلات تخصیص اراضی و انتقال اسناد فاز توسعه شهرک صنعتی شماره یک اندیمشک

خوزستان"عطرکارون"مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان خواستار همکاری دستگاه های ذیربط برای تسریع در روند تخصیص اراضی و انتقال اسناد مالکیت فاز توسعه شهرک صنعتی شماره یک اندیمشک بمنظور برطرف شدن بخشی از مشکلات صنعتگران مستقر در این شهرک شد...

خوزستان”عطرکارون”مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان خواستار همکاری دستگاه های ذیربط برای تسریع در روند تخصیص اراضی و انتقال اسناد مالکیت فاز توسعه شهرک صنعتی شماره یک اندیمشک بمنظور برطرف شدن بخشی از مشکلات صنعتگران مستقر در این شهرک شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان، اخلاق محمدیان امروز ( یکشنبه ۹ آبان ) در جلسه با فرماندار شهرستان اندیمشک گفت: برای تسریع در امر خدمات رسانی به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی شماره یک اندیمشک و متقاضیان سرمایه گذاری در این شهرک، ۷۰ هکتار از فاز توسعه این شهرک در سال های اخیر عملیاتی شده است.

وی اظهار کرد: ۱۶۷ هکتار مساحت در نظر گرفته شده برای اجرای  فاز توسعه شهرک صنعتی شماره یک اندیمشک می باشد که تاکنون ۷۰ هکتار آن، عملیاتی شده است اما به دلیل عدم انتقال اسناد مالکیت از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان، این شرکت موفق به صدور سند تفکیکی برای صنعتگران مستقر در این شهرک نشده است در حالی که این سند می تواند در روند تامین وثایق مورد نیاز برای اخذ تسهیلات، به واحدهای صنعتی کمک نماید.

محمدیان در ادامه گزارشی از روند پروژه های عمرانی زیرساختی در دست اجرا و پیش بینی شده برای شهرکهای صنعتی اندیمشک در سال جاری ارائه داد و عنوان کرد: پروژه های خیابان سازی، اجرای شبکه های آب، برق و مخازن زمینی با اعتباری معادل ۴۰ میلیارد ریال در حال اجرا هستند، همچنین ۲۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای برآورد پروژه های جدید، مطالعات و تهیه اسناد مناقصات پیش بینی شده است.

وی در رابطه با شرایط شبکه گاز شهرک صنعتی شماره ۲ اندیمشک گفت: در مراحل پایانی پیگیری ها از شرکت ملی گاز برای ارتقای ظرفیت شبکه گاز این شهرک از ۵ هزار مترمکعب به ۱۰ هزار مترمکعب هستیم و با توجه به اتمام مطالعات توسط شرکت ملی گاز، به زودی به مرحله اجرای این پروژه خواهیم رسید.

بر اساس این گزارش، در شهرستان اندیمشک ۲ شهرک صنعتی در مساحتی معادل ۶۶۳ هکتار واقع شده است، ۳۱۴ قرارداد واگذاری حق انتفاع زمین با متقاضیان سرمایه گذاری در این شهرکها تاکنون منعقد شده است که از این تعداد، ۶۸ واحد صنعتی با ایجاد اشتغال برای یک هزار و ۲۵ نفر و سرمایه گذاری یک هزار و ۸۶۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27236

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار