پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 9 تیر 1401 ساعت: 8:20 ب.ظ

هشدار کاهش شهرهای آبی خوزستان / مردم سریع‌تر واکسن دریافت کنند

خوزستان"عطرکارون"رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نسبت به کاهش شهرهای آبی استان خوزستان و تغییر وضعیت شیوع بیماری هشدار داد...

خوزستان”عطرکارون”دکتر فرهاد ابول‌نژادیان با اشاره به کاهش شهرهای آبی خوزستان در رنگ‌بندی جدید کرونا، اظهار کرد: در رنگ‌بندی جدید گتوند و کارون از وضعیت آبی خارج شده‌اند و اکنون در وضعیت زرد قرار دارند. مسجدسلیمان نیز از  وضعیت زرد به وضعیت نارنجی تغییر کرده است.

وی افزود: هر چند افزایش محسوس بیماری در خوزستان نداریم اما کاهش شهرهای آبی، زنگ خطر وقوع پیک بعدی است. از مردم می‌خواهیم هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند تا با واکسیناسیون حداقل ۸۵ درصدی از وقوع پیک بعدی جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نسبت به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی هشدار داد و بیان کرد: در رعایت پروتکل‌ها نباید سهل‌انگاری شود زیرا در صورت ادامه روند کاهشی رعایت پروتکل‌های بهداشتی قطعا با افزایش موارد بیماری مواجه می‌شویم.

ابول‌نژادیان افزود: واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم و ملزوم هستند و باید هر دو مورد با هم رعایت شوند تا شاهد پیک بعدی نباشیم.

وی با اشاره به آغاز واکسیناسیون دوز سوم برای افراد بالای ۶۰ سال گفت: کلیه افراد بالای ۶۰ سال که واکسن‌های غیرفعال شده یعنی سینوفارم، بهارات و کووبرکت دریافت کرده‌اند، پس از گذشت چهار ماه از نوبت دوم، برای دریافت نوبت سوم واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27359

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار