پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 7 خرداد 1401 ساعت: 9:57 ب.ظ

هنر شعر؛ حقیقت را ماندگار می‌کند

خوزستان"عطرکارون"نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: شعر در فرهنگ اسلامی جایگاهی والا و مقدس دارد که براستفاده صحیح از این هنر در بیان حق و حقیقت بسیار تاکید شده است...

خوزستان”عطرکارون”حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد امروز در دیدار با اعضای دبیرخانه پنجمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه علمیه کشور (اشراق) با بیان اینکه شعر در فرهنگ اسلامی جایگاهی والا دارد، اظهار داشت: بیان حق و حقیقت به شیوه هنری آنرا ماندگار و پویا می‌کند که گاه چندین ساعت جلسه و نشست و سخنرانی نمی‌تواند مانند هنر تاثیر گذار باشد.

وی افزود: شعر و شعرا در فرهنگ اسلامی از جایگاهی والا برخوردار هستند چنانچه که بسیاری از شعرای مرثیه سرا در وصف ائمه اطهار به والاترین جایگاه عرفانی رسیده و از مقربین درگاه الهی شدند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تصریح کرد: شعر هنر ماندگار کردن حق و حقیقت است و به دلیل داشتن جایگاه مردمی و اجتماعی والا در میان مردم، بیشترین تاثیر گذاری را در میان شیوه‌های تبلیغی و ارشادی دیگر دارد که در روایات منقول از معصومین (ع) بر آن بسیار تاکید شده است.

حجت الاسلام موسوی فرد با بیان اینکه برگزاری شب شعرهای ادبی با مضامین اسلامی، تاثیر بالایی در ترویج آموزه‌های اسلامی دارد که گاه چندین ساعت جلسه، نشست و سخنرانی تاثیر یک بیت شعر عرفانی را هم نمی‌گذارد.

وی ادامه داد: شعر با تأثیر به‌سزایی که در نفوس افراد دارد می‌تواند به بهترین شکل ممکن و با تاثیری بیش از ساعت‌ها سخنرانی زی طلبگی را تبلیغ و ترویج نماید که بسیار اهمیت دارد طلاب و محصلین علوم عرفانی از این خاصیت شعر در ترویج فرهنگ اسلامی استفاده کنند.

در ابتدای این جلسه، حجت‌الاسلام سید محمدمهدی شفیعی دبیر جشنواره اشراق با بیان ابعاد و اهداف اصلی برگزاری این جشنواره در اهواز، اظهار داشت: این جشنواره با هدف شناخت و معرفی اشعار و شعرای مطرح کشور در زمینه‌های تبلیغ ارزش‌های اسلامی در دو زبان عربی و فارسی به میزبانی مراکز علمیه اهواز برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در بخش‌های مختلفی از جمله شعر کلاسیک، شعر نو، شعر کودک و نوجوان و… به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد که بخش‌های جدید نوحه و سرود و کتاب نیز به این جشنواره اضافه شده است.

دبیر جشنواره شعر اشراق با بیان اینکه شعرای عرب نیز در این جشنواره به بیان اشعار خود خواهند پرداخت تصریح کرد: بخش عربی جشنواره شعر اشراق به میزبانی حوزه علمیه امام حسین(ع) زیر نظر دفتر حضرت آیت الله کعبی در منطقه کوی علوی برگزار می‌شود که در نخستین روز، شب گذشته تعدادی از شعرای عرب ایرانی و عراقی به بیان اشعار خود در وصف آیات قرآنی و ائمه اطهار پرداختند.

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27352

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار